Pořiďte si boxovací pytel

Napsal

Sport je důležitým faktorem našeho života. Je také předpokladem zdravého těla v dobré kondici. Pokud vás nelákají sporty typu aerobik, zumba či plavání, ale na druhou stranu máte rádi posilování, pořiďte si domu boxovací pytel. Uvidíte, že při něm nejde jen o procvičení rukou, ale celého těla.

Pytel v domácnosti

Zdá se vám to jako naprostá zbytečnost a hloupost? V žádném případě. Kromě cvičebního účelu může boxovací pytel posloužit i jako vhodný bytový doplněk. Navíc, existuje spousta lidí, kteří si boxovací pytel domu už pořídili, neboť tím ušetří cestu do posilovny a zpátky. Fitness mají totiž přímo „u nosu“.

Box je normální sport

Většina lidí má pocit, že box či boxování je činnost, které se věnují jen ti, co mají velké svaly. To je ale omyl. Box je sport, která pomáhá odbourat stres a člověka spolehlivě odreaguje od každodenních starostí. Při boxu jste totiž soustředění pouze na „tlučení“ do pytle a na nic jiného vám prostě čas nezbývá. Kromě toho, že posilujete celé horní končetiny, pěkně protáhnete i zbytek těla, protože nestojíte na místě, ale musíte reagovat na nepředvídatelné pohyby boxovacího pytle.

Boxovací potřeby

Důležité je kromě boxovacího pytle si koupit také speciální rukavice či bandáž. Těmito doplňky totiž zabráníte bolestivým zraněním, které může boxování způsobit hlavně začátečníkům. Jestliže vás box láká, ale už dopředu víte, že byste se mu rádi věnovali pouze rekreačně, je pro vás vhodný nafukovací pytel. Profesionálové používají závěsný pytel. Na druhou stranu se zkušenostmi roste chuť a každému vyhovuje něco jiného.
Boxovací pytel může vážit okolo 35 kg. Vnitřek boxovacího pytle je často vyplněn pískem. Povrch by pak měl být kožený, ale může být vyroben i z koženky. Ten se ale rychleji odře a opotřebuje.
Řetěz, na kterém je boxovací pytel zavěšen, zajistí, aby byly pohyby pytle správně korigovány a aby se houpal tak, jak má.

Doporučení – pokud se rozhodnete koupit si pytel domů, ale nevíte, jak s ním „pracovat“, zastavte se v posilovně a požádejte trenéra o boxovací lekci a cenné rady. Pak už vám jen stačí dobrá fyzička, trpělivost a odolnost.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *