Plavání jako prevence?

Napsal

Plavání je sport, kterému se můžete věnovat v jakémkoli věku. Společně s několika dalšími aktivitami, mezi kterými můžeme narazit na jízdu na kole, běh nebo klasickou chůzi, patří mezi tzv. aerobní aktivity s opakovacím charakterem. Dobrou zprávou je, že se mu může věnovat kdokoli bez rozdílu na již zmíněný věk, pohlaví nebo tělesné proporce – plavat mohou ženy i muži, lidé s dokonalými mírami i ti, kteří mají nadváhu, lidé v pětatřiceti letech nebo klidně i v sedmdesáti.

shutterstock_388304284

Plavání je skvělé v tom, že probíhá ve vodě, která sama o sobě nadnáší. Díky tomu jsou naše pohyby daleko jednodušší a lehčí. Odpadá tedy zátěž vlastní váhy, díky čemuž nedochází k zatěžování kloubů ani k otřesům.

Může plavání fungovat jako prevence?

Aktivní pohyb do života každého z nás neodmyslitelně patří. Dospělý člověk by se  měl hýbat alespoň hodinku denně a nezáleží na tom, zda si půjde zaběhat, zajde si do posilovny nebo si zaplave. I plavání může fungovat jako skvělá prevence, která do našeho života vnese pravidelnou fyzickou aktivitu a ještě udělá něco pozitivního pro naše zdraví.

Účinky plavání na naše zdraví:

  • rovnoměrně aktivuje všechny svalové skupiny
  • nezatěžuje klouby
  • má příznivý vliv na páteř
  • slouží i jako rehabilitace
  • posiluje funkci srdce
  • zlepšuje fyzickou kondici

Jaký zvolit styl plavání?

Říkáte si, že si vyhradíte dvě hodinky dvakrát do týdne a začnete chodit plavat, ale nevíte, jakou techniku zvolit? Věřte, že v tomto případě nehraje důležitou roli ani tak styl plavání, ale jeho technika. Jen správně provedené cviky mají ten nejlepší účinek, jinak to děláte zbytečně. Hodně záleží na tom, proč začnete plavat. Kdo s ním začne s vidinou redukce hmotnosti, ten se bude muset více snažit a bude muset plavat poctivě. Kdo naopak bere plavání jen jako rekreaci, ten může pro své zdraví strávit půl hodinky v sauně a zaplavat si jen tak.

Plaváním k lepší postavě? Ano, jde to!

Chcete zhubnout, ale běhání, dření v posilovně nebo jízda na kole není nic pro vás? Hledáte proto jinou cestu, která nebude tak náročná, ale přesto vám přinese kýžené výsledky? Pak začněte s plaváním, protože i díky němu se dá zhubnout. Chce to ale dodržovat jistá pravidla:

  • plavat byste měli alespoň 30 minut bez přestávky
  • plavte s ohledem na každé provedené tempo a snažte se ho provádět pečlivě
  • najděte si na návštěvu bazénu čas alespoň 3x týdně

 

 

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *