Olejové koupele
Napsal Marks
Lahodná koupel je balzámem na duši i tělo. Horká voda se posilujícími nebo relaxujícími přísadami dokáže organismus doslova nabít novou energií. Éterické oleje a léčivé byliny působí nejen na správný krevní oběh, ale také proti nachlazení, bolesti kloubů či proti různým zánětlivým chorobám.
Jakou zvolit?
Rozhodnete-li se pro koupi hotových přípravků, měla byste se vyvarovat levných koupelových pěn, které pokožku příliš vyluhují. Dejte raději přednost koupelovému krému nebo oleji, které vrchní vrstvě pokožky neškodí. Nemáte-li hotový olejový přípravek po ruce, zapátrejte v ledničce nebo ve spíži. Určitě objevíte něco, co vaší kůži udělá dobře.
Mléčná koupel při suché kůži
Koupel s přísadou mléka lze doporučit, máte-li velice suchou pokožku. Tato koupel kůži velmi šetrně vyčistí, ale zároveň ji nezbaví ochranného kožního krytu a dobře ji prokrví.
TIP : Do vany nalijte 2 – 3 litry plnotučného mléka a napusťte vodu.
Medovomléčná koupel
Tato koupel opět uzdraví velmi suchou pokožku. Do prázdné vany nalijte jeden litr plnotučného mléka, přidejte šálek medu a jeden až dva šálky soli. Napěňte proudem vody ze sprchy a vanu napusťte teplou vodou.
Působení éterických olejů
Každý éterický olej má své významné účinky. Pokud potřebujete povzbudit krevní oběh, zvolte koupel z rozmarýnu, nepravého kaštanu (jírovec maďal) a kleče. Hojivé a zklidňující účinky má levandule, heřmánek, meduňka a pomerančové květy. Máta peprná uvolňuje křeče a osvěžuje. Proti nespavosti se doporučuje koupel s chmelovou přísadou. Sílu tělu zase dodá jalovec. První příznaky nachlazení pomůže odstranit tymián.
Olejové koupele
Éterické oleje „léčí“ podle toho, z které rostliny jsou extrahovány. Existují tak oleje, které povzbuzují, nebo naopak uklidňují. Dále takové, které vyvolávají prokrvení a posilují, působí jako prevence proti různým chorobám či zmírňují jejich průběh. Éterické oleje jsou doporučovány jako koupelové přísady především proto, že páry vystupující z vody, které jsou nasycené účinnými látkami olejů, se dýchacími cestami dostávají do krevního řečiště. Hotové koupelové oleje dostanete v lékárnách, parfumeriích nebo kosmetických salonech.
Návod
Vanu nejprve napusťte vodou o teplotě 35 – 38 °C a teprve pak přidejte koupelovou přísadu, protože éterické oleje rychle vyprchávají. Doporučená doba koupele je 10 minut. Poté 20 minut odpočívejte.
TIP
Do vody přidejte 10 až 20 kapek oleje z 99 bylin, směsi 99 éterických olejů. Tato koupel pomáhá při prvních příznacích nachlazení a má uvolňující účinky.
Recommended Posts
Co je Berry blush girl trend? Tyto tvářenky patří do podzimní kosmetické výbavy každé ženy
23 září, 2024
Co je skinimalismus a jak jej zavést ve své domácnosti?
20 března, 2024