Oblečení na lyže: nejkrásnější kousky z aktuálních kolekcí

Blíží se vánoce a nastal čas příprav na zimní sezónu. Klidně můžete oboje spojit a napsat Ježíškovi o nové oblečení na lyže z aktuálních kolekcí.

Oblečení na lyžování nekupujete každý rok, obvykle vydrží déle. Proto ani móda se v tomto sektoru nijak výrazně nemění. Základem pro dokonalou lyžařskou výbavu je kvalitní funkční prádlo, vrstvení a nepromokavá vrchní vrstva s co nejvíc upnutou bundou. Tím není myšleno, že si pořídíte bundu tak těsnou, že se v ní nebudete moci pohnout, ale že bude možné ji upnout u krku a nebude vám padat kapuce do očí ani z hlavy. Rozhodně nekupujte pánskou bundu příliš volnou, silnou vzduchovou mezeru mezi oděvem a tělem hůř vyhřejete a při větších rozsazích pohybů si ohřátý vzduch z pod bundy rychle vyfouknete. Prostě vám v ní bude zima.

 Mít pohodlí a být vidět

Asi tak by se daly shrnout dvě nejdůležitější zásady při výběru oblečení na lyže. V zájmu zachování vlastního zdraví doporučujeme volit takové barvy, ve kterých budete na sjezdovce vidět. Bílá bunda je sice fakt krásná, ale červená, žlutá a další výrazné barvy jsou nepřehlédnutelné a in. V letošní sezóně se na sjezdovce doslova blýsknete v bundě v metalických barvách, trendy jsou barvy pastelové.

Pokud jde o funkčnost a pohodlí, sází výrobci lyžařského oblečení na promyšlené anatomické střihy a systémy klimatu pod bundami. Bundy mají rozepínací větrací otvory v podpaží, pro lyžování na jaře je vhodné mít odvětrávání i na zádech.

Trendy letošní zimy

Kromě pastelových barev a metalických odlesků jsou letos v zimě v kurzu velké vzory. Nebojte se abstraktních, geometrických, květinových ani zvířecích vzorů, ty všechny se letos na sjezdovky dostanou. Jestli si přece jen chcete pořídit bílou bundu, pořiďte si vzorovanou nebo ji doplňte strakatými oteplováky. Vůbec se nebojte barvy kombinovat, naopak: mít kalhoty a bundu ve výrazně kontrastních barvách není na svahu přehmat.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *