Jak se zbavit akné na zádech

Napsal

Akné trápí nejen teenagery, ale i řadu dospělých. Postiženým místem bývají často i záda. Akné na zádech se liší od akné na obličeji už jen tím, že póry na zádech jsou větší než na tváři. Taky je tam více  mazových žláz, které při mírné nadprodukci způsobují právě zmiňované akné. Zkrátka akné na zádech není nic příjemného a proto je dobré vědět, jak se ho zbavíte.

Napařování

Pomocí napařování v horké vodě vám pomůže otevřít ucpané póry a to je přesně to co potřebujete. Nejlepší je, když si koupel vylepšíte přírodním peelingem (například mořská sůl). Tohle je první krok k tomu, abyste se zbavili nežádoucích pupínků.

Vhodný výběr oblečení

V případě, že nosíte podprsenku, nezapomeňte si ji pravidelně výměňovat, vyhněte se kouskům s těsnými ramínky. Trika jsou vhodná bavlněná a volná, protože sají pot a jsou dostatečně vzdušná. Rozhodně není dobré nosit nic těsného, upnutého, protože kůže tak špatně dýchá. Péče o vaše oblečení je taky důležitá – vyhněte se parfemovaným pracím prostředkům,  ty dráždí pokožku. Bílé prádlo bělte – bělidlo zabíjí případné bakterie, co napomáhají vzniku akné.

Sprchování

Pokud to jen situace dovolí, je dobré se sprchovat pokaždé, když přijdete domů z práce, po tréninku, cvičení, či procházce venku. Když nesmyjete pot z těla, ten ucpává póry a okamžitě se množit tvořit bakterie.

Když si myjete vlasy, dbejte na důkladné vymytí kondicionéru. Zkuste raději používat na mytí a oplachování vlasů vlažnější až studenější vodu, než teplou. Ta vám neotevře tolik póry a vám se tam tak nedostane kondicionér, který by póry ucpal.

Vitamíny jsou důležité

Pro vaše tělo je důležitý vitamín D3, ten získáte ze slunečních paprsků. Jeho schopností je regulovat hladinu hormonů v těle a zároveň tvorbu mazu.

Pokožku je dobré posílit vitamínem B, ten najdete například v aloe vera. Použít můžete rozříznutý list, kterým si pokožku natřete a necháte zaschnout. V případě, že je pokožka správně vyživovaná, přejdete vzniku jizev po vyrážkách.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *