Nehty potřebují leštit, ruce zase masírovat 2. díl

Napsal

V minulém díle jsme skončili masáží rukou. V tomto článku vám poradíme i praktické typy, jak vytvořit například zábal na ruce či koupel. Ruce si péči opravdu zaslouží. Na druhou stranu – i muži někdy před poprsím a krásným obličejem upřednostňují zdravé ruce a hladké prsty.

Regenerační zábal na ruce

Máte-li suché a drsné ruce, můžete si udělat regenerační zábal. Lze si bud koupit hotový přípravek nebo si ho vyrobit doma.

TYP
– zábal z pšeničných otrub a podmáslí : potřebujete dvě lžíce pšeničných otrub a 6 lžic podmáslí. Vše smícháte na kaši.
– bramborový zábal : osvědčený je také zábal z teplé bramborové kaše. Tu vytvoříte jednoduše. Uvaříte doměkka 2 – 4 moučnaté brambory, oloupete je a vidličkou rozmačkáte na kaši. Můžete přidat 3 lžíce mléka.
– avokádový zábal : rozmačkejte jedno avokádo a smíchejte je s 1 žloutkem a trochou citrónové šťávy.
Tyto zábaly kůži zvláční a drsnost se na citlivých místech rychle neobnoví.

Jak ruce zabalit

Hmotu rukou naneste na paže a hřbety rukou. Ruce oviňte potravinovou fólií a poté ještě froté ručníkem. Nechte působit 10 – 20 minut, pak ručník i fólii opět sejměte a zbytky hmoty otřete. Na závěr ruce i paže důkladně nakrémujte.

Rukám prospívá i olejová koupel

Je vhodná především na popraskané ruce. Večer ruce vykoupejte v teplém olivovém oleji. Koupel by měla trvat alespoň 5 minut. Pak si natáhněte tenké plastikové rukavice a nechte olej působit přes noc.

Po umytí vždy namazat

Po každém umytí ruce pečlivě nakrémujte. Vhodný je krém na ruce, který obsahuje látky posilující nehty. Obzvláště důležité je nakrémovat si ruce před spaním. Účinné látky obsažené v krému tak mohou působit celou noc.

Čištění nehtů

K čistění nehtů nepoužívejte žádné ostré předměty. Každý večer před spaním si vyčistěte nehty kartáčkem na nehty, nejlépe středně tvrdým. Zajeďte kartáčkem i pod nehty, aby se tam nemohly usazovat plísně a bakterie.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *