Tuhé nebo tekuté mýdlo? Zaměřte se hlavně na přírodní složení a pečující složky

Napsal

Mýdlo na ruce a tělo používáme skutečně denně. Je to nezbytná výbava každé domácnosti a jistě si nedovedeme představit, že by nám doma chybělo právě univerzální mýdlo. V rámci Black Friday na Notinu si navíc můžete udělat pořádné zásoby, a to vše za velmi příznivé ceny. Abychom vám poradili s výběrem, pojďme se podívat na to, zda je lepší kupovat tuhé nebo tekuté produkty a co bude pro pokožku vašeho těla a rukou ideální.

Tekuté mýdlo

Tuhá mýdla

Ta jsou s námi již od pradávna a lidé starších ročníků si jistě pamatují doby, kdy nic jako tekuté mýdlo nebo sprchový gel neexistovalo. Dnes mají tuhá mýdla velkou konkurenci, ale faktem je, že z ekologického i ekonomického hlediska stále vítězí. Tuhá mýdla totiž obecně obsahují méně konzervačních látek a také bývají levnější a déle vydrží. To pak platí stejně pro mýdla, která jsou určena výhradně na pokožku rukou, tak i ta, kterými se dá mýt celé tělo.

Tekutá mýdla

Svoji oblibu staví zejména na tom, že se velmi snadno používají a také velmi dobře pění, což nám dává pocit větší čistoty. Realita však není vždy taková. Častokrát obsahují hodně syntetických látek, aby si udržely svou konzistenci a vlastnosti, které od nich očekáváme. Obvykle obsahují tenzidy, tedy povrchově aktivní látky, které mohou pokožku i poškozovat. Proto je vždy třeba dávat přednost primárně přírodním produktům, které obsahují alespoň 90 procent přírodních složek. To splňuje například mycí kosmetika Lux, která si zakládá na tom, aby péče o tělo byla skutečně šetrná k naší pokožce a její přirozené ochranné bariéře.

Volte produkty, které pečují

Podobně dobrou volbou jsou mýdla a sprchové gely Dove, které mají speciální recepturu s pečujícími složkami a pokožce dodávají hedvábnou jemnost, ale také čistotu a svěžest. Vyhněte se agresivním produktům divokých barev a vůní – ty jsou skutečným chemickým koktejlem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *