Jak mít zdravou domácnost? Tyhle tipy musí znát každý

Napsal

Každý chce žít zdravě a naše domácnost je místem, kde trávíme většinu času. O to spíše bychom měli usilovat o to, aby právě zde bylo zdravé prostředí pro celou naši rodinu. Jak toho docílit? Stačí se zaměřit na pár důležitých věcí a máte vyhráno.

Čistý vzduch

Větrání se může zdát jako banalita, ale snadno se na něj zapomíná. Následky však mohou být velmi nepříjemné. Mohou se objevovat bolesti hlavy, větší únava nebo špatná koncentrace. Proto je třeba pravidelně větrat a usilovat o maximální kvalitu vzduchu. Vyplatí se myslet na čističku vzduchu, která pomůže odstranit prach, pyl, ale také plísně. Dobrým řešení může být také rekuperační větrání. Je to sice investice, ale bezpochyby se vyplatí.

Filtrovaná voda

Kupovat neustále balenou vodu je nejen finančně náročné, ale také neekologické. Plasty se sice dají recyklovat podobně jako třeba při třídění biodpadu, ale lepší je odpad vůbec nevyprodukovat. Naštěstí máme v našich zeměpisných šířkách možnost pít kohoutkovou vodu. I ta může obsahovat zbytečné chemikálie nebo nečistoty, které se však dají snadno odstranit vhodnou filtrací.

Zdravé sezení

Doma často sedíme – ať už na židli nebo na gauči. Je proto vhodné zaměřit se také na výběr nábytku, který vám usnadní sedět správně, pohodlně a zdravě. Dobrým řešením jsou speciální ergonomické kancelářské židle nebo kvalitní pohovka z moderních materiálů. Dobrým nápadem však může být také pracovní polohovací stůl, u které se dá při práci třeba i stát.

Pozor na toxické chemikálie

Chemické čistící prostředky rozhodně nejsou pro naše tělo prospěšné. Zjistilo se, že často obsahují velmi toxické chemikálie, které mohou způsobovat řadu zdravotních problémů. Do spojitosti jsou dávány například s astmatem, hormonální nerovnováhou, ale také kožními vyrážkami nebo neurologickými problémy. Raději se proto zaměřte na přírodní produkty, které fungují stejně dobře.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *