Kdy je správný čas ke změně 2. díl

Napsal

Kdy je správný čas ke změně 2. dílNehledejte idoly v modelkách. V dokonalosti totiž krása není a každý dostal do vínku jiný typ postavy. Pouze na sobě dál pracujte a udržujte se v dobré kondici. Zdraví totiž není v dokonalých křivkách. Všechno má být v rovnováze – radost z pohybu i jídla. Proto nemyslete na to, že vaše postava se liší od postavy vaší kamarádky. Každá jste sice jiná, ale obě jste krásné.

Dcery si berou vzor ze svých maminek

Často se setkáváme s dospělými ženami, matkami, které se stále trápí dietami, straní se rodinných obědů i večeří, ale stále se sebou nejsou spokojeny. Bohužel, jejich dcery vidí, že maminka nejí, a ptají se, proč je tomu tak. Někdy se u malých dětí můžou objevit problémy s příjmem potravy. Začínají odmítat jídlo, jsou přesvědčeny, že když to nedělá maminka, není to důležité.
Žijte zdravě a aktivně s celou rodinou. Dětem tak usnadníte jejich orientaci ve zdravém životním stylu. Protože nejenom nadbytečný příjem, ale v současné době také nedostatečný příjem potravy je zdravotně ohrožující. Snaha rychle a za každou cenu dosáhnout vysněné, často nereálné hmotnosti, vede k postupnému odmítání jídla.

Mentální anorexie a bulimie

Zpočátku jsou příznaky nenápadné, ale nepřiměřené vnímání své postavy patří k hlavním příznakům tzv. mentální anorexie. Nelze podceňovat její průběh, neboť má často vážné následky – vypadávání vlasů, únavu, ztrátu menstruace a často může končit naprostým vyčerpáním organismu a až smrtí.
Další nemoc, která souvisí s poruchou příjmu potravy, je bulimie. Časté nekontrolované přejídání s následným pocitem viny vede ke snaže zbavit se všeho za každou cenu za pomoci vyvolaného zvracení, silných projímadel, někdy i diuretik. Obě tyto nemoci vyžadují citlivý přístup a je dobré vyhledat včas odbornou péči.

U jídla je dobré držet se starého, ale dobrého hesla – nic se nemá přehánět. Když ho máte málo, jsou z toho problémy, když ho máte moc, také to není dobré. Člověk by se měl naučit rozeznávat, co je chuť a co je opravdový hlad. Pokud sladkým, slaným, kyselým nebo mastným jídlem zaháníte jen chmury, zkuste se vybít ve sportu. Choďte běhat, boxovat, plavat nebo cvičit. Chuť vybílit ledničku vás určitě brzy přejde. Ale opět – chce to trpělivost a pevnou vůli.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *