Jídlo: Také v kanceláři se můžete stravovat zdravě a chutně

Napsal

Sedavé zaměstnání má své výhody a také nevýhody. Jednou z nevýhod je strava, která není vždy úplně ideální. Některé firmy se bez kantýn obejdou a někdy si člověk na oběd neudělá ani čas. Za vším jsou ale stravovací návyky, které se správně můžete naučit také při zaměstnání v kanceláři. Jak na to?

Důležitá je snídaně

Jistě to znáte, jakmile dostanete chuť nebo se ozve hlad, okamžitě sáhnete po nějakém nezdravém mlsu. Abyste své chutě udržela na uzdě také při sedavém zaměstnání, důležitá je snídaně doma. Jakmile totiž odejdete z domu hladová, máte mnohem větší sklony sáhnout po něčem sladkém během pracovní doby. A pokud opravdu nestíháte, nasnídejte se v kanceláři, kde mějte v zásobě alespoň nějaké cereálie s bílým jogurtem.

Jídlo vnímejte

Možná do sebe rychle naboucháte předem připravený zdravý sendvič, při kterém stihnete odpovědět na pár e-mailů, ale věřte, že to je to nejhorší, co můžete udělat. Důležité je jíst vědomě, a to tak, že si prostě alespoň těch 15 minut na to jídlo uděláte a budete si všímat jenom jídla. Jedině takto si jídlo více užijete, lépe ho rozžvýkáte, čímž podpoříte trávení. Navíc vás tento krok zachrání od tajných zásob v šuplíku.

Přidejte trochu pohybu

Víme, jak těžké je zařadit pohyb do pracovního dne, který celý strávíte v kanceláři. Nemusíte se jít trápit na dvě hodiny do fitka, stačí místo výtahu využívat schody, pravidelně se po své kanceláři procházejte nebo si jen zajděte vysypat odpadkový koš.

Oběd z domu

Není nic špatného na tom, že si oběd připravíte doma a sníte si ho v kanceláři namísto v závodní jídelně, kde – ruku na srdce – zas tak pestrá jídla nenajdete. Každý večer si oběd připravte do takové misky, která je vybavena několika přihrádkami, do nichž dáte zvlášť přílohu, zeleninu, maso apod.

Zdroj foto: pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *