Jarní únava je tu. Víte, jak se s ní pobít a zvítězit?

Napsal

Necítíte se poslední týdny ve své kůži? Není divu. Jaro dává pořádně zabrat nejen lidskému tělu, ale i psychice. Abyste překonali jarní únavový syndrom rychleji, musíte posilovat. Imunitu.121355989

S každým ročním obdobím přichází změna. Mění se počasí, teplota vzduchu i vaše nálada. A jak je známo, každá změna je zásahem pro organismus, který se s ní musí vyrovnat. Nejhůře se vyrovnáváme v zimě s příchodem chladného počasí, a pak na jaře, kdy se musíte po zimě zase „uvést“ do provozu.

Pokud cítíte, že jste unavení, bez nálady a nejraději byste zalezli zase do postele a koukali, jak venku sněží, rozhodně své stavy nepodceňujte. Velmi jednouše totiž při jarní únavě můžete chytnout virózu a nakonec v posteli opravdu zůstat.

Nejlepší, co můžete pro svůj organismus na jaře udělat, je posilovat imunitní systém. Díky němu se vám nemoci vyhnou obloukem.

stk84770cor

Vitaminy a pohyb

Každý ví, že imunitní systém posílí přísunem důležitých vitaminů, které zejména po zimě v organismu chybí. Přidejte do jídelníčku více zeleniny a ovoce, které jsou teď dostupnější, a ještě se každé ráno nadopujte vitaminovou tabletkou s vyšším obsahem vitaminu C.

Nezapomínejte na pohyb. Už se nemůžete vymlouvat, že je venku mráz a nikam se vám nechce. Naordinujte si každý večer procházku. Pokud můžete, vyrazte na kolo nebo si zaběhat. Pohyb na čerstvém vzduchu je velmi důležitý. Po námaze si dejte studenou sprchu, abyste prokrvila lymfatický systém.

Relaxujte

Kdo špatně spí, bývá unavený. A kdo je unavený, snáze onemocní. Abyste posílila imunitní systém, je důležité dobře spát. Tedy bez přerušení a dostatečně dlouho. Každému ovšem stačí jinak dlouhá doba spánku. Poznáte to tak, když budete poslouchat své vnitřní potřeby. Tedy, když budete spát tak dlouho dokud se sami neprobudíte (bez budíku).

100054143

Nebuďte úzkostlivě čistotná

Špína není hrozba. Mnoho lidí ji tak bohužel bere. Domácnost mají vyšperkovanou, nikdy by nesnědli něco, co jim spadlo na zem. Vědci přišli na to, že pokud organismus „žije“ ve velmi sterilním prostředí, nemá dostatek podnětů a začne se nudit. Výsledkem je často vznik alergií, aby organismus mohl alespoň s něčím bojovat.

Jednoduše řečeno, přirozená špína – typický pro život na venkově, vám spíše prospěje. Ta městská – v dopravních prostředcích, na penězích, může ublížit. Proto si pravidelně myjte ruce, ale nepřehánějte to.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *