V koupelně nezapomeňte na hydroizolaci. Předejdete problémům

Napsal

Přestože jste si najali na rekonstrukci či stavbu specializovanou firmu, rozhodně stojí za to kontrolovat pracovní postupy. Předejdete tak nepříjemnému překvapení v budoucnu. Je vhodné proto něco o pracovních postupech vědět. Jedním z kritických míst, kde toho lze spoustu pokazit, je koupelna. Řada řemeslníků je i v dnešní době schopna zapomenout na kvalitní hydroizolaci. Není to jen o tom, že hydroizolace chybí, ale může být také provedena nesprávným způsobem. Pojďme si k tomu nyní říci něco více.

Hydroizolace

Hydroizolace

Dodržení správných postupů

Klíčem ke správně provedeným pracím, je udělat je jednou a pořádně. Není nic horšího, než když musíte pro napravení problémů třeba odstranit obklady. Chcete-li provést hydroizolaci koupelny, jako první je potřeba nanést rychleschnoucí cementový potěr. Ten necháme zaschnout aspoň 24 hodin. Na ten se následně nanáší hydroizolační stěrka. Po nanesení této vrstvy můžete obklady a dlažbu lepit již po 4 hodinách. K lepení obkladů samozřejmě slouží flexibilní tmel. V závislosti na použitém tmelu je potřeba počkat na finální spárování, které všechny vrstvy uzavře v jeden celek.

Kde aplikovat hydroizolaci a proč je důležitá?

Samotná hydroizolace slouží k tomu, aby zabránila průniku vody, třeba do podlahy nebo stěny. Nanášet ji přitom můžete na různé plochy. Lze ji použít nejen na podlaze, ale třeba také na stěnách ve sprchovém koutě. Pochopitelně se nanáší před instalací samotných obkladů. Aplikovat ji můžete například na:

  • Sádrokarton, sádrové a cementové omítky, pórobeton
  • Cementové, anhydritové, dřevěné či magnezitové povrchy
  • Podlahy z keramiky a přírodního kamene

Výhodou většiny hydroizolací je rychlá aplikace a rychlé schnutí. Pokud se rozhodneme, že si zajistíme hydroizolaci v koupelně, můžeme ji nakoupit na řadě e-shopů. Výhodou těchto hydroizolací je také skutečnost, že jsou připraveny k okamžitému použití. Nemusíte se tak zabývat další úpravou směsi.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *