Jak se zbavit otékání nohou

Napsal

Otékání nohou je nejen velice nepříjemné, ale v mnoha případech i bolestivé. Pro otoky dolních končetin je aktuálně panující léto více než ideálním obdobím, avšak není to podmínkou – oteklé nohy vás mohou nepěkně potrápit i kdykoli během roku. V letním období je ale otékání nohou mnohem častější a začne se objevovat i u lidí, kteří s tímto problémem prozatím nemají žádnou zkušenost.

unspecified

Jestliže i vás sužuje pocit těžkých nohou, otoky vás začínají bolet, neustále se zvětšují a znepříjemňují vám tak horké sluneční dny, pak si přečtěte náš dnešní článek. Společně se v něm podíváme na šikovné rady a tipy, jak se otékání nohou zbavit a konečně si začít užívat nádherné letní počasí!

Proč nohy otékají?

Mnoho lidí se drží mylné představy, že jsou otoky dolních končetin výsadou pouze postarších a obézních lidí. Není tomu tak. Oteklé nohy mohou potrápit kohokoli z nás, bez ohledu na věk či pohlaví. Oteklé nohy často doprovází i těhotné ženy a to zvláště ke konci gravidity. Otoky se mohou objevit i po delším sezení, kdy si nohy dostatečně neprotáhnete.

Příčiny otékání nohou:

 • vysoký krevní tlak
 • ploché nohy
 • zpomalený tep
 • premenstruační syndrom

Voda za to nemůže!

Další zažitou představou je domnění, že za oteklé nohy může nadměrné množství vody, díky čemuž se mnoho lidí ve snaze zbavit se nepříjemných otoků, díky kterým se jim do nohou zařezávají pásky a každý krok je čím dál obtížnější, uchyluje k velmi špatnému rozhodnutí: nedodržují pitný režim. To je ale chyba, neboť při otocích naopak musíte pitný režim dodržovat. Přísun tekutin pomůže snížit hustotu krve, která se následně nebude srážet a nebudou tak vznikat otoky.

Jak se zbavit otékání nohou?

Nyní se pojďme společně podívat, jak dát oteklým končetinám jednou provždy sbohem!

Užitečné tipy:

 • ulevte vašim nohám tak, že je dáte do zvýšené polohy
 • střídejte tu a tam chůzi na špičkách a na patách
 • vyhýbejte se pokud možno kouření a alkoholu
 • dopřejte si masáž chodidel pro rozproudění lymfatického systému

Rady na oteklé nohy našich babiček:

 1. oteklé nohy namažte vývarem z kostivalu
 2. sprchujte si nohy střídavě teplou a studenou vodou
 3. proti otokům pomáhá odvar z třezalky, pampelišky nebo petržele
 4. namasírujte si nohy francovkou
 5. dopřejte vašim chodidlům koupel ve vodě s citronovou šťávou
Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *