Jak se přebaluje miminko 3. díl

Napsal

PřeJak správně přebalovatbalování během dne by mělo být pro dítě zábavnou událostí. Je to vhodný čas, abyste si s ním hrála – klidně mu zpívejte, mluvte na něj, foukejte mu na bříško a dělejte na něj veselé gramasy, aby se smálo. Na rozptýlení pověste nad přebalovací stůl pohyblivou hračku nebo zrcátko. V noci přebalujte dítě jen v případě, že je hodně mokré nebo pokakané. Místnost by měla být tichá a spoře osvětlená, aby se dítě nerozrušilo víc, než je třeba.

Kam s použitými plenami

Pleny na jedno použití dávejte do tašky vyčleněné na použité pleny – lepší jsou ty z biologicky odbouratelného materiálu, vyrobené ze škrobového papíru, nikoli z plastu. Používáte-li látkové pleny, spláchněte pokakané papírové vložky do záchodu a pomočené vložte do tašky na pleny. Pokakané plenkové kalhotky opláchněte v záchodové míse. Potom je dejte spolu s plenou do kbelíku. Umyjte si ruce mýdlem a teplou vodou.

Přecházení a léčení plenkové vyrážky

Většina kojenců dostane plenkovou vyrážku. Zabráníte tomu, když držíte dítě v suchu a čistotě. Plenky byte měla vyměňovat alespoň osmkrát denně a občas je dobré nechat dítě chvíli bez plen. Při omývání zadečku používejte vlhký vatový tampon, nepoužívejte navlhčené hygienické ubrousky, které často obsahují alkohol. Dále je vhodné použít mýdlo a siřné detergenty.
Pokud má dítě zarudlý zadeček, přebalujte ho častěji a při každém přebalování ho nechte několik minut bez plen, aby byla kůže na vzduchu. Pokud můžete, nechávejte ho bez plenky i delší dobu. Při každém přebalování používejte přírodní ochranný krém, například slunečnicový krém na plenkovou vyrážku. Nezmizí-li vyrážka během několika dní nebo objeví-li se puchýřky, poraďte se s lékařem.

TIP : Na přebalovací podložce se mohou uchytit bakterie, proto ji udržujte v čistotě. Přírodní dezinfekční čisticí prostředek si můžete vyrobit sama. Kupte si prázdnou nádobu na postřikovač rostlin a nalijte do ní dva šálky vychlazené převařené vody, přidejte po 15 kapkách mandarinkového a tea tree oleje a před použitím protřepte.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *