Jak se cítit skvěle každý den 2. díl

Napsal

Jak se cítit skvěle každý den 2. dílAbyste se mohla cítit skvěle po všech stránkách, je potřeba, abyste byla spokojená nejen se svým tělem, ale i se svým životním stylem. Objevujte pozitivní stránky života, naučte se odpočítávat, bavte se s přáteli. To vše společně se zdravou stravou a dostatkem pohybu vám přinese pohodový život.

Spánek dělá divy

V hlubokém spánku se tvoří růstové hormony, které mimo jiné produkují obranné látky a zvyšují pružnost pokožky –  při tom se spalují i tukové zásoby. Štíhlá a krásná ve spánku, to zní jako sen, je to ale možné. Efekt může ještě podpořit, pokud budete dodržovat tzv. spánkové minimum, což je 6 – 8 hodin denně.

Jedním dechem proti frustraci

Velmi snadno můžete vypustit lidově řečeno páru : rozkročte se na šířku ramen a lehce pokrčte kolena, zavřete oči. Teď se zhluboka nadechněte nosem až do plic. Při výdechu by mělo silně zaznít až 7 sykavek.

Sluníčka je pomálu

Jen 20 minut na slunci stačí k aktivování imunitního systému. Intenzivní UV-záření jej proti tomu oslabuje. Experti doporučují maximálně 50 slunění za rok.

Dlouhodobý úspěch

K získání a udržení (to je většinou to nejdůležitější) správné hmotnosti, při které se budete cítit dobře, je nutná změna stravování. A to se podaří jen tehdy, pokud máte dostatek motivace. Jestliže jste frustrovaná a ve stresu, dostaví se dříve nebo později neúspěch.

Pozitivní motivace

I tak si občas dopřejte své oblíbené jídlo. Na cestě ke své vysněné váze se nesmíte trápit. Pochvalte se, když shodíte nějaké to kilo a pořiďte si něco hezké na sebe nebo si zajděte do kina.

Udělejte si čas

Vychutnejte si každé jídlo v klidu a nejlépe ve společnosti. Čtení novin u snídaně, sendvič v práci, večeře u televize – na to zapomeňte. Toto se musíte odnaučit, místo toho si na jídlo udělejte vědomě čas. Jezte pravidelně a nevynechejte žádné z hlavních jídel. Hlad podporuje špatnou náladu a vzniká tak nebezpečí, že se vrátíte ke starým návykům.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *