Pozice na spaní, díky nimž zabráníte mnoha nepříjemnostem

Napsal

Většina z nás tráví 6 a 8 hodin spánku denně, takže je logické, že pozice, ve které ležíme během této doby, může mít velký vliv na naše zdraví. Víte, která pozice je tou nejlepší a které bychom se měli vyhnout?

Na břiše

Věřte tomu, nebo ne, ale spát na břiše je ta nejhorší pozice na spaní ze všech. Pokud noc, co noc usínáte v této poloze, můžete si přivodit nemalé potíže. Hlavní zátěž je kladena na páteř, která se nenachází v přirozené poloze, dále na klouby a svaly. Nehledě na to, že díky této poloze můžete urychlit pokles prsou a také vznik vrásek. Jediným bonusem této polohy je menší pravděpodobnost chrápání.

Na boku

Poloha na boku je po zdravotní stránce dobrou polohou, která udržuje páteř v přirozené poloze, což je skvělé pro prevenci bolesti krku a zad a může také snížit reflux kyselin z žaludku. Tato poloha se doporučuje zejména těhotným ženám, protože zvyšuje průtok krve do dělohy, zvláště pokud ležíte na levé straně. I zde však platí, že tato pozice neprospívá ani vaší pleti ani prsům.


Poloha plodu

Spánek s koleny složenými co nejvíce k břiše celou noc může mít škodlivý vliv na vaše klouby – zvláště pokud již trpíte artritidou nebo bolestmi zad. Tato poloha se nedoporučuje také proto, že zabraňuje hlubokému dýchání.

Na zádech

Nejideálnější pozicí je ta, kdy spíte na zádech. Tato poloha umožňuje, aby vaše hlava, krk a páteř byly v přirozenější poloze, což snižuje potenciální bolesti kloubů a svalů. I když díky této poloze budete možná mnohem více chrápat, přesto si uchráníte svá prsa před gravitací a tím, že nebudete celou noc mačkat obličej do polštáře, si také ušetříte pár vrásek.

A jaká je ta vaše nejoblíbenější pozice na spaní?

zdroj foto: www.pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *