Jak předejít odřeným stehnům při nošení sukní?

Napsal

S přicházejícím létem měníme své džíny a kalhoty za lehké sukně a kraťasy. S tím se bohužel pojí i negativa – odírání stehen. A nejen těch. Opruzeniny mohou vznikat po celém těle. Nenechte si zkazit léto. S našimi tipy s radostí zahodíte dlouhé nohavice a budete si užívat slunečné počasí plnými doušky.

Pouhý mýtus říká, že tyto starosti mají pouze ženy plných tvarů. Hubené, normální i baculky – všechny nás to trápí a všechny to známe. Palčivá bolest při každém kroku, chůze připomínající kačera, touha obléci si delší nohavice. Prostě odřená stehna. Pojďte se s námi podívat jak na to!

Jak a kde odření vzniká?  

Bolest způsobuje iritace kůže, které vzniká třením kůže o kůži, kůže o oblečení či jiný materiál. Tento jev se obvykle objevuje v místech, kde se vaše kůže tře nebo se vyskytují záhyby kůže – mezi stehny, pod prsy, pod zadkem, v podpaží či v tříslech. V horkém počasí se naše kůže pokryje filmem potu. Způsobenou vlhkostí začne být velmi lepivá. Namáháním kůže se objeví zarudnutí, až velmi bolestivé pupínky, které se nesnadno hojí. Nevěště hlavu, lze proti této velké nepříjemnosti bojovat!

Co způsobuje iritaci kůže?

Bolest způsobuje tření. To vytváříme u opakujícího se pohybu jako je např. chůze, běh, jízda na kole. Podráždění může vzniknout také nevhodným oblečením. Dávejte si pozor na materiály. Upřednostňujte přírodní materiály jako je bavlna, len či hedvábí. Ty odsávají vlhkost a napomáhají termoregulaci. V horkém počasí vám bude lépe ve volnějším oblečení. Příliš těsné by mohlo také způsobovat podráždění.

Jak předcházet iritaci kůže?

Tipů, jak předejít podráždění kůže je mnoho. My se nyní zaměříme na odřená stehna, která patří mezi nejvíce problematická a nejčetnější.

Biker shorts

Jedna z možností, jak ženy zabraňují tření stehen např. pod sukní, jsou tzv. „biker shorts“. Jedná se o bavlněné kraťasy, které chrání vaše stehna. Výhodou je, že se přes celý den nemusíte o nic starat. Ráno si je navléknete a před den nic neřešíte. Nevýhoda spočívá v další vrstvě na těle. I když je bavlna do horkých dnů ideální, stále na sobě máte oblečení na víc. Jestliže si na sebe nechcete dávat celé kraťásky, pořiďte si pouze stehenní pásy nazývané „bandaletky“. Stále budou vaše stehna v bezpečí ale váš klín může nadále dýchat.

Kosmetika

Další možností je aplikace nějakého produktu, který bude zabraňovat iritaci stehen. Takové produkty umožní lepší smýkání kůže o kůži a zabraňují pocení a tím i nepříjemného lepkání kůže. Některé ženy využívají obyčejný dětský pudr nebo vazelínu, některé zase deodorant ať už v „roll-on“ formě. Obrovskou výhodou této varianty jsou minimální náklady a žádná zbytečná textilie navíc. Avšak během dne je nutná opakovaná reaplikace, jelikož výdrž těchto produktů není příliš dlouhá.

Jelikož jde dnešní doba dopředu mílovými kroky na trhu lze sehnat specializované produkty na odírání stehen a všeobecně kůže. Konzistencí připomíná vazelínu, avšak vlastnosti jsou rozdílné. Velké plus je výdrž. Ráno aplikujete a na celý den máte vystaráno.

Jak ošetřit podrážděnou kůži?

Jedna z prvních věcí, které byste měly udělat, je zabránit dalšímu tření – obléci si delší nohavice, přestat provádět aktivitu, která podráždění způsobila nebo si obléknout vhodnější materiál a střih. Šetrně omýt nebo minimálně vysušit inkriminovaná místa od potu. Zkuste oblast zklidnit. Ideální jsou chladivé gely s aloe vera. Ty zmírňují bolest, zklidňují a chladí. Vhodná je i vazelína, která poslouží jako mazadlo. Zabrání tření a udrží vaši pokožku vyživenou. Tvoří-li se vám na místech stále pot, zabojujte proti němu pomocí dětského zásypu.

Nebojte se zkoušet a hledat. Dnes je na trhu nepřeberné množství možnosti, takže si vybere každý. Nedovolte, aby vám malichernosti jako odřená kůže zkazila léto, dovolenou či výlet. Žijte naplno!

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *