Jak ovlivňuje alkohol ženské tělo

O tom, že dlouhodobá pravidelná konzumace alkoholu vede k zdravotním problémům, ví už i malé dítě. Méně lidí tuší, že alkohol ovlivňuje naše zdraví i v případě, že ho nepijeme denně,  ale dopřejeme si ho na různých akcích a party ve větším množství. A ženy by měly rozhodně vědět, že na ně působí alkohol úplně jinak, než na muže, a to mnohem rychleji a ničivěji.

Pokud žena vypije dvě skleničky vína, má v krvi více alkoholu než muž, který vypije stejné množství. Zatímco on má ještě vše pod kontrolou, žena ztrácí zábrany. S každou další skleničkou je rozdíl zřetelnější. Už jen toto je důvod kontrolovat si množství vypitého alkoholu, zvlášť, když jste ve společnosti. Alkohol ale způsobuje ženám ještě další problémy.

Jak konzumace alkoholu působí na tělo ženy

Možná jste si toho všimli ve svém okolí: žena s problematickým vztahem k alkoholu je už na pohled jiná. Její pleť je povadlá, dehydratovaná a jakoby zašedlá, případně nažloutlá (to , když jí začnou špatně fungovat játra). S přibývajícím věkem je dalším průvodním jevem oteklé tělo, protože ledviny nezvládají zátěž. 

Co všechno nefunguje, když ženy pijí hodně alkoholu:

  • selhávají játra
  • jsou přetížené ledviny
  • dochází k překyselení žaludku a případně i k vředům
  • zvyšuje se krevní tlak, objevují se problémy kardiovaskulární
  • snižuje se produkce pohlavních hormonů
  • zvyšuje se riziko rakoviny prsu

Ženy závislé na alkoholu mají problémy s psychikou

Hlavní problém ve vztahu žena a alkohol je ten, že ženy mnohem rychleji získají závislost na alkoholu, než je tomu u mužů. To znamená, že také mnohem rychleji přijdou všechny zdravotní problémy. Stačí kratší doba pravidelné konzumace a mnohem menší dávky alkoholu, aby žena byla závislá a ohrožená na zdraví. A to nejen na fyzickém zdraví, ženy jsou mnohem náchylnější k nervovým a duševním poruchám. Může za to vyčerpání zásoby  vitamínů a minerálů v organismu, které právě nadměrné užívání alkoholu ničí.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *