Jak najít ty nejpohodlnější boty na podpatku

Napsal

Komu by se nelíbily dlouhé nohy na vysokých podpatcích? Vydržet ale po celý den (a nejen vsedě za stolem) na vysokých botách není tak jednoduché. Abyste na podpatcích nikdy netrpěla, je potřeba se držet několika zásad.121112758

Mnoho žen touží mít doma kvalitní a zejména pohodlné boty na vysokém podpatku. Většina z nich rezignovala. V botníku mají pár lodiček, které si vezmou do divadla nebo na rande a pokaždé trpí. Vybrat si skutečně dobré boty, ve kterých zvládnete běhat ve městě, utíkat na autobus, nebo hodiny prochodit s kamarádkami po obchodech, není snadné najít. Můžete ale minimalizovat rizika…

Optimální výška

Pokud vybíráte boty, vždycky musíte udělat kompromis mezi tím, jak budou sexy a jak pohodlně se v nich budete cítit. Optimální výška by se proto měla pohybovat někde vprostřed této škály. Tedy: ne moc pohodlné, ne přehnaně sexy.

Častou chybou je, že si ženy buď pořizují boty zcela placaté, nebo zase příliš vysoké – a věřte, že 15 cm je pořádná výška.  Ideální je přitom střed. Boty s výškou kolem 7 centimetrů jsou podle odborníků komfortní a současně dodají vaší postavě šmrnc. Více se narovnáte, opticky se prodloužíte a váš krok bude ladnější.

Klidně s pevnou patou

Dokonce i sedm centimetrů vás v jistých chvílích může pěkně rozkymácet. Pokud víte, že budete na nohou celý den a budete chodit z jedné schůzky na druhou, je lepší volit botu s klínkem. Díky němu budete mít patu na pevné podpěře a mnohem lépe se vám bude manévrovat.

Chcete být vyšší? Zkuste platformu

Jestliže chcete mít opticky vyšší postavu, ale netroufáte si na příliš vysoké podpatky, pořiďte si boty na platformě. Zkosení vaší nohy bude pořád stejné, ale platforma vám dodá pár chybějících centimetrů.

93249903

Boty na klínku vám zajistí lepší stabilitu.

Nakupujte u kvalitních výrobců

Většina obuvnictví dodává do svých obchodů zejména trendy výrobky. Každý druhý týden můžete na pultě vidět novinky. Bohužel, častokrát se stane, že i u velkých výrobců, musíte jít obuv reklamovat. Vyberte si takovou značku, která se na obuv opravdu specializuje, a to především na kvalitní řemeslné zpracování. Na prvém místě je vždy pohodlí, pak až styl. Poptejte se známých, s kým mají dobré zkušenosti, zjistěte si něco více o výrobcích, kteří dbají také o ortopedické pohodlí vaší nohy.

Zkoušejte boty pořádně

Pokud se dvakrát projdete po koberci v obuvnictví, jen stěží poznáte, zda je vám bota pohodlná. Zkuste se projít po tvrdém povrchu – dlažbě, kachličkách. Uvidíte, jak se bude vaše noha cítit při šlápnutí. Vybírejte také boty s co největšími polštářky na místě bříška chodidla.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *