Jak na nepříjemné pocení?

Napsal

Jestli vám něco dokáže zkazit náladu a zabránit vám užívat si horkých letních dní plných sluníčka a času stráveného u vody, pak je to jednoznačně nepříjemné pocení, kvůli kterému se vám na oblečení vytváří nevzhledné mokré koláče, čelo se leskne potem a k tomu všemu vůni deodorantu dokonale zazdí přirozené pižmo vašeho těla. No uznejte sami, není tohle k zbláznění?!

Pojďme si v dnešním článku říci, jak vyzrát na nepříjemné pocení, které je s panujícím létem aktuálním tématem, jenž možná nedá spát i vám. I když je pocení přirozenou reakcí našeho těla na přehřátí organismu, dokáže nám nepěkně zkomplikovat život. My naštěstí víme, jak proti němu bojovat!

Jak vyzrát na nepříjemné pocení?

Ať už se potíte málo nebo hodně, řešíte zpocené koláče v podpaží, propocené tričko na zádech, čůrky potu stékající po čele nebo nevábný odér, kvůli kterému se ve výtahu plném lidí bojíte pohnout o jediný centimetr – dnešní článek je určený právě vám a vy byste si jej rozhodně neměli nechat ujít!

Společně si dnes prozradíme, jak zabránit pocení, nebo chcete-li jak mu snadno předejít. Není to až taková věda, jak se na první pohled možná zdá. My totiž známe hned několik triků, které vám proti pocení pomohou.

Trik první: co možná nejlehčí outfit

Zní to vlastně logicky: čím méně si toho na sebe obléknete, tím méně se bude vaše tělo zahřívat a tím pádem se budete i méně potit. Nic na tom není, viďte? Kromě této rady si vám ještě dovolíme doporučit sledovat materiály, ze kterých je vaše oblečení vyrobeno. Na léto se hodí především len a bavlna, což jsou dva příjemné materiály, které tělu nebrání, aby mohlo volně dýchat.

Trik druhý: teplá sprcha místo studené

Teď se možná chytíte za hlavu a řeknete si: cože?! Je mi vedro a mám se sprchovat teplou vodou?! Co je to za nesmysl?! Nechte nám tuto radu vysvětlit, ještě lépe pak uvést přímo do praxe. Když se osprchujete studenou vodou, prvních pár minut vám bude krásně, budete osvěžení a bude vám fajn. Jenže už po pár minutách se vaše tělo začne znovu ohřívat, na což bude muset vynaložit energii a vy se tak opět začnete potit. Kdežto když se osprchujete teplou vodou, potažmo vlažnou, tolik své tělo neochladíte a ono pak nebude muset vyrovnávat takový teplotní rozdíl. A co si myslíte teď? Už to tak bláznivě nezní, že?

Trik třetí: světlé oblečení

Na závěr ještě jednu velice primitivní radu. Pokud chcete zabránit pocení, nedávejte tělu důvody k tomu, aby se zbytečně přehřívalo. Pomoci může i oblečení ve světlých odstínech, které jak je známo sluneční paprsky nepřitahují v takové míře, jako barvy tmavé. Určitě víte, co dokáže taková černá barva, že?

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *