Fitness pro lenochy

Napsal

Fitness pro lenochyLéto je za dveřmi, jenže vás se stále ještě drží ty protivné polštářky na problémových partiích a opravdu nemáte ani čas, ani chuť sportovat. Ó, jak vám rozumíme. Naštěstí pro vás máme řešení – expresní cvičení, které je opravdu efektivní a zaručeně neodradí ani ty největší odpůrce jakéhokoliv pohybu.

Ruční relaxace

Ruce zvedněte před obličej, lokty jsou ve výšce ramen. Prsty co nejvíc roztáhněte a vydržte v této pozici asi 10 sekund. Ruce vytřepte a cvičení si ještě dvakrát zopakujte.

Uvolnění ramen

Levou rukou obejměte pravé zápěstí a pravou paži jemně táhněte doleva, dokud neucítíte tah v pravém rameni. Chvíli v této poloze vydržte, pak ruce uvolněte a strany vystřídejte.

Posílení paží

Střídavě boxujte jednou rukou dopředu a druhou přitahujte k tělu. Když je ruka natažená, propněte prsty, při přitahování je sbalte do pěsti. Opakujte cca 20krát na obě strany.

Procvičení šíje

Hlavu si podepřete pravou rukou, levou ruku položte zezadu na krk. Přes levou ruku hlavu opatrně zaklánějte. Vydržte 20 sekund, pak vyměňte strany. Hlavu můžete přes ruku uklánět i do strany.

Protažení zad

V tureckém sedu se posaďte vzpřímeně na židli. Spleťte prsty rukou, dlaně vytočte směrem ven a ruce vytáhněte dopředu. Vydržte 5 vteřin, paže vyklepejte a opakujte ještě dvakrát.

Ploché bříško

Položte se na záda na měkkou podložku, pokrčte kolna, paty opřete o zem. Lehce nadzdvihněte trup a ruce natáhněte tak daleko dopředu, až prsty dosáhnou ke kolenům. Chvíli vydržte, pak se znovu položte. Už po několika dnech cvičení dokážete v této pozici vydržet celou minutu. Také svaly se ukážou na břiše poměrně brzy. Pozor: snažte se držet hlavu rovně a bradu nesklápějte na hrudník. Nejlepší je dívat se před sebe nebo mírně nahoru.

Pevné hýždě a štíhlá stehna

Lehněte si na záda a pokrčte kolena. Ruce položte rovně tak, aby se dlaně opíraly o podložku. Levý kotník umístěte na pravé koleno, zvedněte boky a vydržte nejméně 30 sekund. Neprohýbejte se, držte tělo v rovině. Vyměňte nohy a počítejte do třiceti.

Na zahřátí

Chopte se švihadla a skákejte minutu dle své chuti. Tím se uvolní a prohřejí všechny svaly, takže si pak nic nezraníte. Kromě toho pěkně rozproudíte krevní oběh!

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *