Expander aneb Jaké cvičení nabízí

Napsal

Cvičení s expanderem je vhodné pro obě pohlaví a všechny věkové skupiny. Jedná se o cvičení proti stálému odporu, který se zvětšuje se vzdáleností od uchycení. Díky různorodosti pohybů se při cvičení zapojuje více svalových skupin. Toto zapojení je žádoucí, protože se tak zvyšuje souhra svalů. Při cvičení s expanderem se nepoužívá fixace v určité poloze, tak aby se procvičil pouze jeden sval.

Posílení a procvičení

Hlavní účinek spočívá v dokonalém procvičení všech svalů na těle a posílení především hlubokého stabilizačního systému páteře. Ten je v důsledku sedavého zaměstnání a nedostatečného pohybu oslabení, což vede k častým bolestem páteře a bolestem ostatních kloubů kvůli jejich přetěžování.
Při posilování musí nejprve dojít ke zpevnění svalů důležitých pro stabilitu a teprve potom tzv. periferních svalů, které vykonávají samotný pohyb. Tato souhra nám pak pomůže vykonávat všechny ostatní pohyby lehce a bez většího rizika poranění.

S expanderem vám narostou nejen svaly, ale získáte i potřebou energii

Cvičením s expandery se zvyšuje svalová síla, rychlost a vytrvalost, což jsou základní složky dobré kondice. Zároveň se zvyšuje množství svalové hmoty a díky ní i bazální metabolismus, takže můžeme daleko efektivněji hubnout, protože naše svaly potřebují více energie. Cvičení s expandery může být zaměřeno na cvičení pro zpevnění svalového korzetu nebo na kondiční cviční, při čemž se cvičí s větší intenzitou a cviky na sebe navazují.
Fyzioterapeut vám vysvětlí, jaké cviky s expanderem slouží k rehabilitaci a rekondici. Pokud má někdo problémy s pohyblivostí a nedokáže cvičit v plném rozsahu, může díky speciální cvikům tento rozsah pohybu zlepšit, a tím se dostat daleko dřív do normálního života.

Cvičení s expanderem je vhodné pro všechny, kteří nemají možnost navštěvovat fitness centrum a chtějí si kvalitně zacvičit doma nebo třeba na cestách. Cvičení je časově nenáročné, expander je malý a velice skladný. Cvičit můžete jak s uchycením za nějakou oporu nebo pouze využívat k uchycení dolní nebo horní končetiny. Cvičit dokážete i na velmi malém prostoru a výběr cviků je natolik velký, že se nudit určitě nebudete.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *