Cviky na krásné bříško

Napsal

Krásné, ploché bříško je přáním mnoha žen i dívek. Důležité je ale vědět, že bez cvičení to prostě nepůjde. Dieta a pravidelný pitný režim jsou stejně tak nevyhnutelné jako posilování břišních svalů. Dnes si několik cviků představíme.

Než začneme cvičit

– cvičte pravidelně každý den minimálně deset minut
– před cvičením nejezte
– pokud budete cvičit déle, pijte neperlivou vodu. Nevytvoří vám ze žaludku rybník.
– na provádění cviků si nechte záležet. Pravidelně dýchejte, nikam nechvátejte.
– k lepšímu soustředění si můžete pustit buď oblíbenou hudbu, nebo televizní seriál

Zklapovačky

Lehněte si na podložku. Pokrčte nohy a pomalu zvedejte trup minimálně 15 centimetrů nad podložku. Ruce můžete mít buď volně položené vedle sebe, nebo si jimi můžete podložit hlavu. Dbejte na správné dýchání – zvedání těla = nádech, pokládání výdech. Po celé cvičení mějte nohy, záda i bříško pěkně zpevněné.
Přímé břišní svaly posílíme dvaceti cviky po třech opakování.
TIP : pokud budete chtít cvičení obměnit, můžete se zvednutým hrudníkem pérovat, to znamená, že budete chtít položit záda na podložku, ale pár centimetrů nad ní se opět zvednete.

Neposedné nohy

Opět se položíte na podložku. Tentokráte se cvičení zaměří na nohy. Tělo i ruce nechte položené na zemi, pouze pomalu postupně zvedejte nohy do výše 20 – 30 centimetrů nad podložku. Bříško dostane zabrat, když budete nohy zvedat střídavě či obě najednou.
Opět doporučuji dvacet cviků po třech sériích.
TIP : cvičení můžete obměnit tím, že oběma nohama u sebe začnete psát písmenka, například M, L, N, O nebo třeba ležatou osmičku.

Uvolněte se na míči

Gymnastický míč má doma snad už každý. Většina z nás ho využívá buď jako nouzové sedátko nebo se o něj dokonce opírá. Míč je ale především na cvičení. Dají se s ním provádět protahovací i posilovací cviky.
V našem případě si na něj sedneme tak, aby záda byla ve vzpřímené poloze. Dále se budeme snažit držet rovnováhu a na míči se střídavě uklánět. Jednou na levou stranu, poté na pravou stranu. Výsledek cvičení ucítíte sama – když vás bude bříško jakoby „tahat“, cvičíte správně.
TIP : Obměna cvičení – postavte míč například ke zdi či ke skříni tak, aby při cvičení nikam neujížděl. Opět si vzpřímeně sedněte, ale tentokráte zvedejte nohy, můžete najednou i střídavě a cvičte podobně jako v předcházejícím odstavci (Neposedné nohy). Natažené nohy zvedejte do pravého úhlu k bříšku.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *