Co navštívit na Kapverdách

Přemýšlíte o dovolené? Na Kapverdách najdete vše od krásných pláží a moře vhodného k vodním sportům přes přírodní zajímavosti po skvělou kuchyni! Vyrazte sem s CK Blue Style a objevte místní krásy.

Plážový ráj

Představte si dlouhé pláže nebo romantické laguny s bělostným či zlatým pískem a azurově modrým mořem. Právě to jsou Kapverdy. K oblíbeným plážím patří Santa Maria na ostrově Sal, Santa Monica nebo Praia de Chaves na ostrově Boa Vista a na ostrově Santiago je to například pláž Tarrafal. Na své si zde přijdou i milovníci podmořského života nebo vodních sportů. Pro surfaře jako stvořená je pláž Sao Pedro na ostrově Sao Vicente nebo pláž Praia de Fragatas na Salu. Bohatým mořským životem je znám záliv Baia da Murdeira, kde se nachází i mořská rezervace. Navíc ve vodách okolo ostrova Sal lze spatřit několik potopených vraků.

Rybí trh na molu

V městečku Santa Maria se nachází dlouhé molo táhnoucí se přes celou pláž. Právě sem se každé dopoledne mezi desátou a jedenáctou hodinou sjíždějí pestrobarevné loďky s rybáři, kteří zde rozmotávají sítě, čistí a prodávají své úlovky. Nejedná se jen o divadlo pro turisty, nakupují zde i místní. Tuto zajímavou podívanou stojí za to navštívit, i přes to, že si třeba nechcete nic koupit. Právě zde totiž nasajete skutečnou atmosféru Kapverd budete moct pozorovat místní při jejich každodenní činnosti a obdivovat dary moře.

Za želvami na Kapverdy

Želvy jsou symbolem Kapverd. Na ostrově Boa Vista je jedna z největších populací želv na světě. Během léta kladou samice vajíčka do písku a malé želvičky se pak líhnou do konce srpna do listopadu. Doba těchto zázračných okamžiků je tedy časově omezena a navíc opatřena striktními předpisy. I přes to se jedná o nezapomenutelný zážitek.

Žraločí zátoka

Na ostrově Sal se můžete setkat i se žraloky. Nepředstavujte si však obry s velkými lesklými zuby. Jedná se o žraloky citrónové, respektive jejich mláďata měřící většinou okolo půl metru. Vidět je a dokonce se mezi nimi ve vodě procházet můžete ve Žraločí zátoce poblíž městečka Pedra de Lume. Zapomenout byste si neměli boty do vody, ale případně je lze za poplatek na místě i půjčit, vstupné se neplatí a průvodce opravdu není třeba.

Hřbitov mušlí

Na východním okraji města Santa Maria najdete černou kamenitou pláž, na kterou každé ráno oceán vyplaví mušle a jejich úlomky. Není tedy divu, že místo bývá označováno jako Hřbitov mušlí. I přes lehce ponurý název je místo opravdu okouzlující.

Solné jezero Salinas

Ostrov Sal je neoddělitelně spjat se solí a její těžbou. Nedaleko městečka Pedra de Lume můžete navštívit solné pláně a jezero Salinas nacházející se ve vyhaslém kráteru sopky. Dodnes jsou zde vidění staré části lanovky, která sloužila k dopravě soli z dolu na lodě v přístavu. Voda v jezeře má podobné vlastnosti a léčivé účinky jako ta v Mrtvém moři, protože je sedmadvacet slanější než normální mořská voda. Můžete se zde vykoupat a následně za poplatek využít místní sprchy se sladkou vodou. Kousek od města Pedra de Lume můžete navštívit i červený maják Farol.

Modré oko a fata morgana v pustině Terra Boa

V zátoce Buracona můžete spatřit jezírka vytvořená činností moře v lávové vyvřelině, ve kterých se lze za příznivého počasí koupat. Největší zajímavostí této lokality je tak zvané Modré oko, což je jeskyně naplněná vodou, jejíž hladina se při správném slunečním světle modře a tyrkysově rozzáří a připomíná právě jmenovaný orgán. Součástí areálu je i malá avšak krásná botanická zahrada rozdělená na jednotlivé ostrovy Kapverd.

Na severu ostrova Sal se nachází rozlehlá pustina zvaná Terra Boa, jež je vilce často cílem turistů. Lze zde totiž spatřit slavnou fatu morganu. Z určitého místa můžete vidět obraz vodní plochy, která tu však není.

Botanická zahrada Viveiro a Zoo di Terra

Pokud toužíte po zeleni a kvetoucích rostlinách, navštivte botanickou zahradu Viviero. Pozorovat zde můžete nejen rostliny, ale i zvířata, protože součástí areálu je zoo. Nabízí se vám tak jedinečná příležitost poznat floru a faunu Kapverdských ostrovů. Uvidíte zde různé druhy palem, kaktusů a dalších rostlin, z živočišné říše pak spatříte například kozy, opice nebo pestrobarevné papoušky. Najdete zde opravdu řadu pěkných zákoutí a dokonce i bar v eko stylu.

Vydejte se s CK Blue Style na Kapverdy a zažijte je v celé jejich kráse!

Zdroj náhledových obrázků: Shutterstock, Blue Style

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *