Lyžování v Rakousku

Napsal

Pokud si chcete opravdu vychutnat vaší zimní dovolenou a lyžování, Rakousko je ideálním místem. Je zemí jako stvořenou pro vaši pohádkovou zimní dovolenou. Zážitky z vašich zimních dovolených trávených v rakouských horách, budou patřit mezi vaše nejkrásnější vzpomínky. Dlouhé a chladné zimy zaručují výborné sněhové podmínky po celou zimní sezónu, a tak se nemusíte bát nedostatku sněhu.

Aktivně si vaši zimní dovolenou v Rakousku vychutnáte na svazích upravených sjezdovek, na běžeckých tratích, ale třeba i při zábavném sjezdu na saních. Po náročných dnech si můžete odpočinout a nasbírat potřebnou energii ve wellness centrech, při procházkách kouzelnou přírodou nebo nad hrnkem horkého kakaa u kachlových kamen ve vaší pronajaté chatě.

alpine-1115788_1920

Lyžování v alpách v Rakousku

Rakousko nabízí jedny z nejlepších podmínek pro lyžování ve střední Evropě. Je známé svými krásnými, stále upravenými sjezdovkami, běžeckými stopami v pohádkových lesích a na vrcholcích hor. Lyžovat v Rakousku se dá na plných 22 000 kilometrech sjezdovek v  nadmořských výškách 544 až 3 440 m.

Naleznete zde tratě pro všechny lyžařské úrovně. Rakouské lyžařské školy nabízejí hodiny lyžování i snowboardingu od začátečníků po pokročilé, a to jak pro jednotlivce, tak i pro větší skupiny. Lyžařské oblasti v Rakousku nabízejí svým návštěvníkům krásná moderní střediska na velmi vysoké úrovni a jedinečný komfort.

Lyžování na ledovcích

Proč lyžovat jen v zimě? Ledovce nabízejí od podzimu do jara ty nejlepší podmínky pro lyžování – úžasné sjezdovky s jistotou sněhu a krásného počasí. A k tomu jako bonus,  dechberoucí výhledy do okolní alpské krajiny z ledovcových masivů. V Rakousku můžete lyžovat v podstatě celý rok.

  • Jedním z míst, kde si můžete lyžování užívat po celý rok, je ledovec Hintertux v Tuxerských Alpách.
  • Dalším ledovcem s celoročním provozem je Stubaital, kde je nejlepší lyžování v květnu. Na Stubaiském ledovci naleznete 43km sjezdovek všech úrovní. Můžete si zde vychutnat široké a dlouhé pláně, ale i několik km velmi náročného lyžování.
  • Také ledovec Pitztal nabízí lyžování v průběhu téměř celého roku, od září do května. Pitztal nabízí 40km sjezdovek do výšky 3.440 mnm pro zkušené lyžaře i začátečníky. Na vrcholu ledovce si můžete vychutnat jedinečný výhled z vysokohorské kavárny.
  • Ledovec vhodný pro začátečníky a rodiny s dětmi je Dachstein. Dachsteinský ledovec nabízí 4 km mírných a krásně upravených sjezdovek, 15 km upravených a značených běžeckých stop a také snowpark.

winter-1159197_1280

Snowboarding v Rakousku

Rakousko je zemí zaslíbenou nejen pro milovníky lyžování, ale také pro majitele snowboardů. V téměř každém lyžařském středisku naleznete rozmanité snowparky s překážkami pro začátečníky i experty. Jeden z největších snowparků Evropy se nachází v lyžařském středisku Mayerhofen, kde byla celá sjezdovka proměněna v jedinečný areál obrovského snowparku Vans Penken Park.

Dovolená v Rakousku s dětmi

V Rakousku naleznete spoustu zimních středisek, která nabízejí vyhovující zázemí především pro rodiny s dětmi. Najdete zde výhodné ubytování určené právě pro rodiny s dětmi a ve většině lyžařských střediscích na vás budou čekat neustále upravené široké sjezdovky, velké cvičné louky, na kterých mohou i ty nejmenší s nadšením trénovat své první obloučky a moderní vleky a lanovky, uzpůsobené i těm nejmenším lyžařům.

Rakouští hostitelé velmi dbají nejen na úpravu sjezdovek a pohodlí milovníků zimních sportů, ale také na bezpečnost na svazích, a tak se o bezpečí svých nejmenších nemusíte bát. Ve většině lyžařských center určených primárně pro rodiny s dětmi, najdete vždy několik lyžařských škol. Své ratolesti tak můžete s klidným srdcem svěřit přátelským instruktorům, kteří je zábavnou formou naučí prvním obloučkům.

Mezi oblíbená lyžařská střediska vhodná pro rodiny s dětmi patří například:

  • Lyžařské středisko Serfaus-Fiss-Ladis je přezdíváno jako nejlepší rodinné lyžařské středisko v Alpách.
  • Pro úplné začátečníky je vhodné lyžařské středisko Hochzeiger Bergbahnen Pitztal, kde naleznete velkou cvičnou louku, spousty lyžařských škol se skvělými nabídkami nebo 6 km dlouhou sáňkařskou dráhu.
  • Lyžařské středisko Lanovky Bad Kleinkirchheim je další z velmi oblíbených lyžařských středisek, vhodných především pro rodiny s dětmi. Středisko Bad Kleinkirchheim má zavedené velmi výhodné vstupné pro děti do 12 let.
  • V lyžařském středisku Ski-Optimal Hochzillertal / Hochfügen si všechny děti přijdou na své. Spousty zábavy si mohou užít na dobrodružné překážkové sjezdovce, dětském kolotoči a dalších atrakcích.
Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *