5 tipů jak uklízet efektivněji

Napsal

Ať se snažíte, jak se snažíte, již druhý den po vašem generálním úklidu nacházíte na poličce první známky prachu na koberci drobná smítka a ta šmouha na okně tam přece včera nebyla. Úklid domácnosti spadá do kompetence žen a každý svědomitá hospodyňka k tomuto úkolu přistupuje po svém. Možná i vás ale někdy napadne otázka, jak uklízet efektivněji, abyste nemusela třikrát do týdně lítat jako hadr na holi.

Ačkoli uklízení nepatří zrovna mezi činnosti, které bychom si dobrovolně zapsali na seznam odpoledních aktivit, věnovat se mu musíme. Traduje se představa, že čím častěji a pravidelněji uklízíme, tím méně práce potom máme. Ne vždy je to ale pravda. Hodně lidí totiž i při úklidu hodně chybuje, byť by se mohlo zdát, že je to tak jednoduchá věc, na které se vlastně ani nedá nic zkazit…

Jak uklízet efektivněji a nepřidělávat si práci

Znáte to – strávíte dlouhé hodiny úklidem, kdy běháte z jedné místnosti do druhé, věnujete se napřeskáčku té či oné činnosti a ve finále sebou plácnete na gauč, protože jste totálně grogy. A právě v tom je ta chyba, neuklízíte správně. Naštěstí máte před očima dnešní článek, který vám ve stručnosti poradí, jak uklízet efektivněji.

První tip: aplikujte čistící přípravky

Na všechna místa, na která chcete aplikovat čisticí prostředky, jež vám podle reklamy běžící v televizi mají pomoci se špínou, naneste požadované množství vhodných prostředků. Týká se to především toalety, kde chcete zlikvidovat všechny bakterie, sporáku, odkud chcete odstranit připečené jídlo nebo kuchyňské desky, která nese stopy po dnešním vaření.

Druhý tip: vrhněte se na kuchyň

Pokud jste s vaším úklidem začínali v jiné místnosti, odteď už budete startovat tady. V kuchyni umyjte nádobí, ukliďte jej, utřete odkapávač, setřete kuchyňskou desku papírovými ubrousky, vydrhněte sporák, pak pracovní desku a jděte na další pokoj.

Třetí tip: šup na toaletu

Teď je na řadě toaleta. Nejdříve umyjte vnitřní část mísy, poté se věnujte keramice okolo. Teprve až poté setřete podlahu nebo vysajte a na závěr do místnosti stříkněte trochu vůně.

Čtvrtý tip: úklid v obývacím pokoji

Další na řadě je obývací pokoj, který vám možná zabere nejvíce času. Zde je potřeba setřít prach, vyluxovat koberce, pokud je nemáte, tak vytřít podlahu. Uklidit na konferenčním stolku, porovnat polštářky na pohovce, upravit záclony nebo závěsy.

Pátý tip: na závěr do koupelny

Na závěr jsme si schválně nechali koupelnu, neboť je to místnost, kam během úklidu domácnosti často přijdete, protože sem odnesete posbírané špinavé prádlo nebo si přijdete pro kýbl s vodou. Tady otřete vodovodní baterie, umyjte umyvadla, vanu i sprchu, vyměňte ručníky, zkontrolujte stav mýdla na umyvadle, vyčistěte odpady a teprve pak vytřete podlahu.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *