5 tipů, jak být tou nejlepší mámou pro své miminko

Těšíte se na něj devět měsíců, ale ve chvíli, kdy přijde miminko na svět, přepadne vás úzkost a pochyby jestli vůbec dokážete být mu dobrou mámou. Všechny ženy, i ty nejlepší mámy na světě, alespoň jednou v životě zažily ten pocit, obavu, jestli jsou svým dětem dobrými matkami. 

Chcete vědět, jestli svou mateřskou roli zvládáte správně, a jak se poznají ty nejlepší mámy pro své děti? Seznámíme vás s několika tipy, jimiž se většina skvělých maminek řídí a jsou tak svému miminku tou nejlepší mámou. Ani vy rozhodně nic nezkazíte, když se jimi budete řídit.

Co dělají nejlepší mámy

  1. Milují své miminko

Být tou nejlepší mámou svému miminku je vlastně poměrně jednoduché – věnujte mu svou lásku. Vaše láskyplné doteky a péče dělají ten rozdíl mezi obyčejnou mámou a tou skvělou.

  1. Mluví s ním, i když nemůže odpovědět

Váš konejšivý hlas zná miminko už z prenatální doby. Tím, že na něj mluvíte, udržujete ho v pocitu bezpečí. A  právě ten potřebuje ze všeho nejvíc.

  1. Zachovávají klid

Nevadí, že jste nestíháte úklid, občas něco nevyžehlíte a dítě živíte koupovanou přesnídávkou, místo abyste mu uvařila. Neexistuje žádný zákon na to, co všechno musí máma na mateřské dělat, je to čistě jen na vás. Důležitější než vyžehlené povlečení je váš klid, který miminko vnímá.

  1. Věří svým instinktům

V přírodě je to tak nastavené: každá samice dokáže o svá mláďata pečovat instinktivně. A umíte to i vy. Věřte si, máte to v sobě. Tím, že jste se svým děťátkem dvacet čtyři hodiny denně, víte nejlépe, co si přeje a co potřebuje. 

  1. Nebojí se ho krátkodobě opustit

Není nutné, abyste u miminka držela stráž neustále jen vy. Dohodněte si s manželem pravidelnou chvilku, kdy převezme péči on a vy si půjdete vyčistit hlavu mimo domov. Jděte do posilovny, do knihovny, s kamarádkou na kávu nebo jen na procházku, ale jděte pryč mimo domov. Bez pocitu viny.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *