5 ranních rituálů, díky nimž bude vaše ráno produktivnější

Napsal

Není nic uspokojivějšího než produktivní ráno. Možná nejste ranní ptáče, ale pokud jsou vaše rána plná chaosu, možná byste měla přehodnotit své zvyky a soustředit se na to, jak strávit ráno příjemně bez stresu.

Telefon v režimu Letadlo

Velkým a negativním zlozvykem je kontrolovat telefon hned po probuzení. Naučte se, že jakmile vypnete budík, telefon zase odložíte. Jakmile se probudíte, zamiřte rovnou k podložce na jógu, pak si nerušeně snězte snídani a telefon nechte až na pozdější dobu.

Po probuzení si dopřejte dostatek času na protažení

Cítíte se ráno unavená a bez energie i přesto, že jste spala celou noc? Ranní strečink pomáhá uvolnit ztuhlé svaly a uvolňuje tělo, takže díky němu se budete cítit méně unavená a probudí ve vás energii. Vyzkoušejte základní protahování paží, nohou a zad, které můžete provádět v samotné posteli.

Vstávejte brzy, abyste se mohla probouzet pomalu

Ta rána, kdy vyskočíte z postele, hned zamíříte do sprchy, oblečete se a rychle vyrazíte do práce bez snídaně jsou vyčerpávající, nemyslíte? Zkuste se probouzet o hodinu dříve a uvidíte rozdíl. Sprchu si můžete o něco protáhnout, také se v klidu najíte a pravděpodobně vám zbyde ještě čas například na zalití rostlin nebo přečtení novin.

Vyměňte kofein za citronovou vodu či šťávu z celeru

Zatímco kofein se stal nedílnou součástí ranní rutiny mnoha lidí, dát si ho hned po ránu je ve skutečnosti šílenost. Je to proto, že tělo ráno produkuje kortizol (hormon, který pomáhá regulovat stres), tělo si na ranní dávky kofeinu zvykne a místo, aby vás kofein nabudil, tak bude mít úplně opačný účinek. Místo toho přejděte na detoxikační nápoj, jako je citronová šťáva smíchaná s vodou nebo zdravý celerový džus. Tyto nápoje napomáhají hubnutí, dodávají pleti zářivou barvu a odstraňují toxiny z vašeho těla!

Naplánujte si úkoly

Ačkoli to vypadá jako nemožná věc, plánování úkolů na začátku dne vám ve skutečnosti pomůže být extra produktivní. Vyhrazení času na práci, cvičení, pochůzky (pokud nějaké máte) apod. vám pomůže lépe se poznat – v kterou dobu během dne se cítíte nejvíce nabitá energií a soustředěná? Naplánujte si všechny důležité věci na tuto produktivní dobu, prokrastinace se vám vyhne velkým obloukem.

Zdroj foto: pixabay.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *