5 rad jak na citlivou pleť v zimě

Napsal

Zima nám kalendářně panuje již několik dní, ale teprve až teď se ukázal v celé své parádě – venku mrzne, až praští a naše okolí zasypala hustá sněhová pokrývka. Zatímco děti jsou z nadílky sněhu, která díky nízkým teplotám jen tak neroztaje, nadšené, nás teploty klesající hluboko pod nulu už tolik netěší – ba naopak přemýšlíme, jak se postarat o citlivou pleť  v zimě, která je letos opravdu krutá.

Jestliže si i vy lámete hlavu nad tím, jak byste se měli správně postarat o svou citlivou pleť v zimě, která ještě ani zdaleka nehodlá předat kralující žezlo teplotně přívětivějšímu jaru, pak jste tady správně. I my jsme se nad touto problematikou zamysleli a do následující řádků ukryli pár tipů, jak se o pleť, která na chlad a mráz podrážděně reaguje, správně postarat.

Jak se postarat o citlivou pleť v zimě? Máme 5 rad!

Citlivou pletí trpí velké procento žen a dívek napříč všemi věkovými kategoriemi. Není se proto čemu divit, že majitelky podrážděné pleti a náchylné pokožky právě v tomto období přemýšlí, jak zamezit problémům, které jim zima způsobuje. Pojďme si tedy říci, jak na citlivou pleť v zimě v pěti bodech, které i vám zaručeně přijdou vhod!

Rada první: správná volna pleťového krému

Používat v zimě krém je nutnost. Důležité je ale vybrat ten správný, protože na trhu je jich tolik, že je velice snadné sáhnout po špatném a pleti tak spíše uškodit. Pleťový krém na zimu by měl disponovat vyšším podílem tukových látek (ceramidů, cholesterolu, lipidů či rostlinných olejů), špatnou volbou nebudou ani hydratační krémy, které zabrání tzv. vymrzání vody a poškození pleti.

Rada druhá: peeling jako celoroční rutina

Mnoho žen se drží toho názoru, že je peeling v zimě nevhodný, protože citlivou pleť akorát ještě více podráždí. Ve skutečnosti k omezení peelingu v chladném zimním období není sebemenší důvod. Peeling můžete s klidným svědomím provádět celý rok, čímž své pleti pomůžete zbavit se starých a odumřelých buněk. Peeling v zimě pleť zbaví povadlého vzhledu a urychlí její regeneraci.

Rada třetí: zvláštní péče o oblast kolem očí

Oblast kolem očí je nejcitlivější a zároveň i nejnáchylnější, proto je potřeba věnovat jí speciální pozornost a maximum péče. Jak se ale právě o tuhle část pleti v zimě postarat? Ráno i večer byste měli do oblasti očí vmasírovat oční krém a měli byste vybírat mezi těmi vyživujícími, u kterých bude převládat hydratace a antioxidanty.

Rada čtvrtá: pleťová maska jako milý bonus

Zima je pro naši pleť opravdu zatěžkávajícím obdobím, díky čemuž bychom se měli mít více na pozoru. Jestliže pro svou citlivou pleť v zimě chcete něco udělat, naordinujte si jednou týdně příjemnou výživnou masku, která vaší kůži dodá potřebné živiny. V současném sortimentu rozhodně je z čeho vybírat, takže si i vy přijdete na své. Nechte se hýčkat!

Rada pátá: make-up s hydratační složkou

Líčení se s největší pravděpodobností nevzdáte ani v zimě a to ani přes skutečnost, že i tak vaše pleť dostává pořádně zabrat. Nenutíme vás vzdávat se líčidel úplně, ale radíme volit tekutý make-up s hydratačními účinky.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *