4 rady jak překonat strach z řízení

Napsal

Závěrečné zkoušky v autoškole máte již dávno za sebou, řidičský průkaz nosíte v dokladech a ačkoli jste podle papírů způsobilá řidička, při pohledu na auto a představě, že musíte řídit, se vám zvedá žaludek, kolena připomínají rosol, čelo se orosí potem a srdce začne tlouct nepředstavitelnou rychlostí. Již několik týdnů či dokonce měsíců se ptáte sama sebe, jak překonat strach z řízení. Když už jste se učila na zkoušky a zvládla jste i technickou stránku věci, pak by byla škoda, kdyby vaše vynaložené úsilí ve finále přišlo vniveč.

shutterstock_148514162

Věřte nebo ne, ale s otázkou jak překonat strach z řízení, si nepohráváte jen vy. Je mezi námi hodně lidí, kteří mají z řízení strach, děsí je představa hustého provozu a nejvíce se bojí ostatních řidičů, kteří ne vždy dokážou respektovat začátečnickou snahu. I přes obavy ale víte, že řídit potřebujete, aby vám auto nestálo ladem skladem v garáži nebo zaparkované před domem. Předtím než sednete za volant, měli byste se v autě cítit příjemně. K tomu Vám mohou pomoci různé vůně do auta, potahy nebo i autokoberce na míru. Jak tedy ale překonat strach z řízení? Na to se teď společně s námi můžete podívat!

Víte, jak překonat strach z řízení? My ano!

Možná jste se nad touto otázkou zamýšleli už několikrát, ale ještě se vám nepodařilo přijít alespoň na jedno rozumné řešení. Cesta autem pro vás představuje noční můru a kdo ví, možná jste si do auta nesedli od té doby, co jste z něho vystoupili po dokončení závěrečné zkoušky. Nebojte se, my vám s vaším strachem pomůžeme. Máme totiž několik rad, které vám poradí, jak se zbavit strachu sednout za volant!

Rada první: Jezděte v klidném provozu

Pokud se bojíte řízení automobilu, nevrhejte se ihned do náročného provozu. Spousta aut kolem vás by vám na jistotě rozhodně nepřidala, nemluvě o neintuitivních řidičích, kteří zkrátka nedokážou pochopit, že se někdo bojí – bohužel i tací jsou mezi námi. Trénovat můžete na poklidných cestičkách nebo můžete vyzkoušet jízdu o víkendu, kdy nebude takový provoz.

Rada druhá: Nejezděte sami

Ze začátku vám může pomoci, pokud v autě nebudete sama. Požádejte o doprovod přítele, manžela, kamaráda či kamarádku nebo klidně tatínka. Zkrátka někoho, kdo vám dodá podporu z křesla spolujezdce, případně vás uklidní ve chvílích, kdy se vám něco nepovede. Rozhodně se ale nerozhodujte pro někoho, kdo nemá trpělivost.

Rada třetí: Vyzkoušejte pomoc odborníka

Pokud víte, že je váš strach zakořeněný hodně hluboko, zkuste navštívit odborníka. Budete mile překvapeni, jak vám rozhovor s člověkem, který se do vašeho strachu a vašich problémů dokáže vcítit, může pomoci. Někomu pomůže jedno sezení, jiný jich potřebuje více, ale statistiky mají jasno v tom, že odborná pomoc skutečně dokáže strach z řízení odbourat.

Rada čtvrtá: Nelámejte to přes koleno

Pokud máte strach řídit, rozhodně sami sobě nepomůžete tím, že se do toho budete nutit. Překonat obavy nejde přes noc, proto nikam nespěchejte. Jděte na to pomalu a postupně. Jeden den zkuste vyjet jen na krátkou trasu, i kdybyste měli objet pouze vaší ulici. Další den můžete kousek přidat a objet klidně dvě ulice. Postupně si přidávejte a pokud budete vědět, že to zvládáte, tak jste na dobré cestě.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *