4 nejčastější chyby při uklízení

Napsal

Uklízení není zrovna nejoblíbenější činností, kterou bychom chtěli trávit volný čas, ale pokud chceme mít doma pořádek a nežít v chaosu, pak je potřeba se mu pravidelně věnovat. Pokud nepatříte mezi zapálené uklízecí maniaky, pak jistě hledáte způsob, jak se úklidu vyhnout co možná nejširším obloukem.

Možná vás uklízení nebaví jen z toho důvodu, že i při této na první pohled jednoduché činnosti, o které si myslíte, že se snad ani nedá zkazit, děláte chyby. Ano vidíte dobře – chyby při úklidu vás stojí zbytečnou námahu i čas.

Nejčastější chyby při uklízení

Nezáleží na tom, zda uklízíte jednou týdně nebo si nějakou rychlovku dáte dvakrát do týdne. Je rovněž úplně jedno, jestli se do toho pouštíte ve všední den nebo to necháváte na víkend. Tak či onak spousta z vás dělá chyby, kterými se připravuje o čas a naopak si přidělává další práci navíc. Které chyby máme na mysli? To se dozvíte v řádcích níže!

 1. Začínáte na nesprávném místě

  Mnoho lidí se do úklidu pouští bezhlavě, zpravidla v místnosti, kde je zničehonic popadne myšlenka, že už je na čase s tím nepořádkem něco udělat. Často se ale diví, že si třeba vytřou podlahu na chodbě a následně si ji zašlapou, protože během úklidu dalších místností potřebují to či ono a neustále tak přes chodbu pobíhají. Proto začněte v těch nejméně využívaných místnostech a postupujte systematicky, kuchyň, koupelnu a chodbu si nechte až na závěr.

 2. Myjete okna, když je venku sluníčko

  Jakmile se vám domů vkradou sluneční paprsky, nekompromisně odhalí, v jakém stavu jsou vaše okna. Na okenních tabulkách se rázem ukážou všechny otisky a šmouhy, které vám nedají spát. Proto vezmete do ruky čistič na okna a pustíte se do práce – a uděláte ještě více paseky. Mýt okna ve dnech, kdy je venku slunečno, je chyba. Zanechá vám to zbytečné šmouhy.

 3. Máte jeden čistič na všechno

  Hodně lidí ve snaze ušetřit peníze kupují jeden rádoby univerzální čistič úplně na všechno. S jednou lahvičkou tak uklidí celou koupelnu, kuchyň a dokonce i obývák nebo pracovnu. Smutné je, že ne všechny přípravky jsou vhodné na všechny povrchy. Jestliže i vy kupujete jeden čistič na celou domácnost jen proto, abyste ušetřili nějakou tu korunu, nemůžete se divit, že buď nevyčistíte všechno, nebo nevhodným přípravkem poničíte čištěnou plochu.

 4. Špatně volíte postup prací

  Uklízet byste měli od stropu směrem dolů, nikdy naopak. Pokud začínáte luxováním a poté jdete utírat prach, má to ve finále stejný účinek, jako byste neuklízeli vůbec.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *