4 důvody, proč je snídaně důležitá

Napsal

Ze všech stran na nás útočí reklamy prezentující sušenky pro dobrý start do nového dne, které si můžete dát k snídani a skvěle se tak připravit na celý den. I každé malé dítě ví, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne a s radostí vám o této povinnosti poreferuje – vždyť i jeho maminka každé ráno poučuje, že se musí pořádně nasnídat, aby mělo dostatek síly poprat se s dobrodružstvím! Proč je snídaně důležitá a proč bychom právě tohle jídlo neměli podceňovat? To si povíme v dnešním článku!

shutterstock_261551069

Proč vlastně musíme snídat?

Nejen reklamy v televizi, ale i v obchody nám dávají jasně najevo, že snídaně je jedno z mála jídel, na kterém bychom si měli dát obzvlášť záležet. Není se proto čemu divit, že si můžete pořídit tolik chutných pokrmů, které nám dodají energii i chuť postavit se čelem každodenním problémům, starostem v práci a povinnostem, které na nás číhají na každém kroku. Teď už se ale pojďme podívat, proč je snídaně důležitá a proč byste měli snídat ve velkém stylu!

Proč je snídaně důležitá? Máme hned 4 důvody!

Prozradíme vám, proč se je snídaně nejdůležitějším jídlem dne. Věřte, že si tohle označení vysloužila právem!

Důvod první: Kdo snídá, je chytřejší!

Vědci se jasně shodují na tom, že ten, kdo si ráno dopřál kvalitní a obsahově vydatnou snídani, prokázal daleko vyšší procentuální úspěšnost u paměťových či poznávacích testů nežli ten, který se na snídani jednoduše vykašlal.

Důvod druhý: Nasnídejte se a hubněte!

Zní to možná protichůdně, ale i tohle je pravda! Pokud si každé ráno najdete čas na pořádnou snídani, pak budete daleko štíhlejší nežli ti, kteří své ráno nastartují například jen hrníčkem silné kávy. Je dokázáno, že kdo ráno snídá, ten se celkově stravuje mnohem zdravěji nežli ten, kdo snídani podceňuje.

Důvod třetí: Dopřejte si snídani a přestaňte kouřit!

Věděli jste, že když se ráno nasnídáte a neodbudete se pouze kafem nebo dokonce z domu nevyrazíte prakticky bez sousta jídla nebo loku nějaké tekutiny, pak nebudete mít takovou potřebu kouřit? Ano, i tohle je jeden z důvodů, proč je snídaně důležitá a proč bychom ji neměli brát na lehkou váhu!

Důvod čtvrtý: Snídejte a staňte se zdravějšími!

Možná se tomu budete divit, ale vydatná snídaně dokáže vyvolat pocity štěstí a dobré nálady, díky čemuž se na svět budete usmívat a nebudete tolik podléhat stresu. To bude mít za následek fakt, že své tělo nebudete tolik zatěžovat negativními myšlenkami a stanete se díky tomu zdravějšími.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *