3 důvody proč používat přírodní deodoranty

Napsal

Stále se rozmáhajícím trendem především mezi ženami jsou přírodní deodoranty, ke kterým tíhne čí dál tím větší počet žen. Ono se v podstatě není čemu divit. Řekněme si upřímně: kdo z nás by chtěl smrdět potem? Jen si představte situaci, kdy jdete například autobusem nebo tramvají, kde je doslova člověk na člověku a vy se tak musíte mačkat na někoho, kdo nepříjemně zapáchá a každý pohyb podpaží vás tak nutí zadržet dech. Nic moc představa, viďte?

shutterstock_155473337

Na druhou stranu jen málokdo chce zatěžovat své tělo škodlivými látkami, které běžně dostupné deodoranty obsahují. Bohužel. Proto se stále více z nás zajímá o přírodní deodoranty, jejichž použití s sebou nese celou řadu výhod. Jestliže i vy uvažujete, že se vydáte krůček po krůčku do této oblasti, pak se vám náš dnešní článek určitě bude hodit!

3 přesvědčující důvody, proč používat přírodní deodoranty

Jakmile se máme rozhodnout pro něco nového, logicky nás napadne otázka: proč?! Zvláště v případě, kdy určitou věc používáme delší dobu, jsme na ni zvyklí a ještě k tomu víme, že jej používají i lidé v našem okolí. Určitě jste si tuto otázku položili i v případě přírodních deodorantů, které jsou středobodem dnešního článku. Nehledejte odpovědi, my jsme je našli za vás a ukryli je do následujících řádků. Kdo chce, ať si je najde!

Důvod první: je to zdravější!

Tak o tom ani potom. Přírodní deodoranty jsou bezesporu mnohokrát zdravější, nežli ty volně prodejné v obchodech, které si většina z nás nadšeně kupuje. Právě tyto deodoranty v sobě obsahují celou řadu škodlivých látek, které si tak vědomě pouštíme do těla, aniž bychom se zamysleli nad tím, zda je to pro nás vůbec dobré.

Důvod druhý: je to levnější!

Další důvod, který hraje jasně do karet přírodním deodorantům, je cena. A právě na peníze hodně lidí slyší. Běžný deodorant se pohybuje v cenovém rozpětí od 50 do 100 Kč, přičemž při normálním používání vydrží max měsíc. Oproti tomu přírodní deodorant vyjde na pár korun a vůbec vás nerozhodí fakt, že vydrží stejnou dobu. Tak si jednoduše vyrobíte nový, máte to levnější a jedete dál.

Důvod třetí: je to zábava!

Vyrobit si vlastní přírodní deodorant je vlastně zábava, která vás okamžitě nadchne. Máte volnou ruku v ingrediencích, které se rozhodnete použít, což vám zároveň dává příležitost vyrobit si takovou vůni, která vám nejvíce sedí a nejvíce vám vyhovuje. Kromě toho víte, co jste do daného deodorantu vlastně dali a vaše svědomí tak může být klidné, že svému tělu vědomě nikterak neubližujete.

Jak se takový přírodní deodorant vyrábí se můžete podívat v následujícím videu:

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *