Znáte nejrozšířenější střihy pánských džínů? Tady je jejich stručný přehled

Napsal

Když se muže zeptáte, jaké kalhoty nosí nejčastěji, s největší pravděpodobností odpoví, že má rád džíny. Není se čemu divit, protože se jedná o kalhoty, které jednak perfektně vypadají a jednak se v nich člověk cítí příjemně. Dávno pryč jsou doby, kdy se džíny šily z tradiční pevné a těžké rifloviny. Současné látky jsou velmi příjemné na dotek, lehké a modely jsou maximálně stylové. My se látkám věnovat nebudeme. Zaměříme se na nejčastější střihy pánských džínů. Těch je hned několik a vybírají se především podle postavy.

Pánské džíny

Pánské džíny

Nejoblíbenější variace straight

Rovné džíny s pravidelným pasem a rovným střihem nohavic. Přesně takto je možné charakterizovat džíny střihu straight. Hlavní předností je jejich univerzální použití. Bez problémů si je mohou pánové obléct, ač mají třeba i ne příliš foremnou postavu. Pokud navíc nehodláte přemýšlet nad kombinací džínů a dalších oděvů, jsou pro vás straight pánské džíny jasnou volbou.

Lehce rozšířená variace bootcut

Poměrně oblíbené jsou modely bootcut. Jde o kalhoty, které se od pasu až dolů jemně rozšiřují. Optimální jsou hlavně pro pány, kteří mají nějakou tu nadváhu. Bez problémů dokážou kilogramy navíc ukrýt.

Zužující se tapered

Pokud chcete mít spíše společenštější variantu džínových kalhot, které se směrem od pasu dolů naopak zužují, pak volte střih tapered. Jde o model, který neoblečou muži, již třeba původně chtěli tenké džíny skinny.

Volné džíny relaxed

Slovo relax není v názvu tohoto modelu nadarmo. V těchto džínách byste se měli cítit maximálně komfortně se vším všudy. Typické jsou hlavě nízkým pasem a také vcelku širokými nohavicemi. Ještě stačí sehnat stylová pánská trička a budete opravdu free.

Pánské tričko

Pánské tričko

Lehké kalhoty loose

Velmi přirozeným dojmem působí také variace loose. Tyto kalhoty jsou jakýmsi volným propojením rovných a volných džínů.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *