Zklidněte mysl i tělo. Je tu kosmetika proti stresu

Napsal

Všímáte si toho, že jakmile dostanete pod tlak (ať už pracovní, nebo v milostném životě), tělo vám to dá okamžitě vědět?massage

Pokud se věnujete příznivým aktivitám, jste na dovolené nebo zažíváte příjemné období, vaše tělo obvykle září. Endorfiny, které produkujete, totiž dokážou potlačit působení zánětlivých hormonů. A to není vše. Dopamin, který zvyšuje prokrvení, vzniká v tuto dobu ve velkém množství. Díky tomu vypadáte mladší, pokožka je pružnější, máte zdravá růžová líčka.

Stejně tak, jako se pozitivní nálada odráží na vaši fyzické kráse, objevují se problémy v případě, že nejste zrovna v nejlepším rozpoložení. Pokud jste unavená, do pokožky nejde ta správní výživa. Stresové hormony navíc oslabí obranyschopnost pleti, takže vaše kůže volá o pomoc. Mohou vám vznikat na kůži suchá místa, může se objevit akné. To, že jste v neustálém napětí, napíná i obličejové svaly, pokožka se tu dostatečně neprokrví a kvůli tomu vypadáte velmi bledě.

Gamme-Soins-anti-stress1

Což o to, ideální by bylo, kdybyste svůj život naplnila aktivitami, které vás baví a těší. Chtělo by to více smíchu, více spánku, relaxace a šetrný přístup. A co dělat, když se stres přece jen objeví?

Zkuste změnit kosmetické přípravky. Pokud používáte BIO kosmetiku, zkuste ji na pár dní vyřadit. Rostliny v BIO formě mohou citlivou pleť dráždit. Raději sáhněte po kosmetice s vitaminem B a aramidy, které posílí buněčnou membránu a udrží v pokožce potřebnou vlhkost. Vyhněte se peelingu s hrubou strukturou. Zklidněte pokožku výživným a šetrný krémem (vyzkoušet můžete Hydra Zen Neurocalm od Lancôme nebo Toleriane Ultra od La Roche-Posay). Ideálním pomocníkem je i jemné čisticí mléko Anti-stress od Les Soins auy Fleurs de Bach.

Posledním pomocníkem je změna stravy. Přidejte více esenciálních mastných kyselin, jezte více ryb, pijte hodně zeleného čaje. A především se hýbejte. Vyplavíte toxiny.

78183120

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *