Přemýšlíte nad novoročními předsevzetími? Začněte dnes a pravděpodobně uspějete

Napsal

Začátek nového roku nás pokaždé přiměje dát si nějaké to novoroční předsevzetí. Začnu cvičit, budu chodit dřív spát, zhubnu pár kilogramů, přestanu kouřit, začnu se konečně učit španělsky…  jistě vás napadne ještě řada dalších. Jenže leden předá vládu únoru a z většiny předsevzetí je jen matná vzpomínka.

Ano, začátek nového roku si říká o velké životní změny, o nový start, ale popravdě, na prvním lednu nic tak magického není. Proč tedy na změny čekat až po silvestrovské oslavě? Jestli to s těmi změnami myslíte vážně, nejlepší čas je právě teď.

Na nic nečekejte

Jsme zvyklí začínat něco nového v souvislosti s příležitostmi, které vedou k zamyšlení a určité bilanci vlastního života. Možná, že díky rekapitulaci uplynulého roku a vyhodnocení toho, co se vám povedlo či nepovedlo, je právě začátek nového roku pro nás tak důležitý. Jestli ale dáte svým předsevzetím náskok, můžete do nového roku vstupovat už s jinými návyky a posílit tak šanci na úspěch. Chcete opravdu přestat kouřit? Začněte omezovat kouření už teď. Zjistěte si, jaké podpůrné možnosti máte a vyberte si některou, s níž vám to půjde lépe.  Slibujete si, že se budete víc hýbat? Využijte nadcházející volné sváteční dny k svižným procházkám.

Jak lépe uspět s předsevzetími

Když svá předsevzetí dopředu promyslíte a  dobře se na ně připravíte, je mnohem větší pravděpodobnost, že uspějete. Jednak štěstí přeje připraveným, jak je známo, a za druhé už samotný proces přípravy vaše myšlení posouvá k lepšímu výsledku. To je stejné jako s domem: také potřebujete projekt a základy, než ho postavíte. Připravte si reálný plán.

K úspěchu přispěje i počet předsevzetí – čím méně si jich dáte, tím větší šanci na úspěch máte. Soustřeďte se nejprve na jednu změnu a postupně (nejméně po měsíci) si přidejte další. Protože teprve to, co děláte pravidelně tři týdny, se stává automatickým zvykem, proto svému předsevzetí dejte čas.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.