Získejte novou energii za několik minut

Napsal

Získejte novou energii za několik minutPřipadá vám někdy, že nemáte na nic sílu? Bezvládně sedíte a ani nepřemýšlíte? Zavírají se vám oči při každém pomyšlení na spoustu ještě nesplněných povinností? Přečtěte si tento článek, kde vám poradíme, jak do těla dostat energickou injekci první třídy. Vyzkoušejte naše typy a uvidíte, jak málo stačí.

Čokoláda

S oříšky, mandlemi, jogurtem či jen obyčejná pravá čokoládová čokoláda pomůže tělu, aby nabralo sílu na každodenní nástrahy. Celá tabulka čokolády je sice velkou kalorickou bombou, ale nikdo přeci neříká, že ji máte sníst celou. Vezměte se jeden maximálně dva čtverečky a pomalu je vychutnávejte. Pokud je budete cucat, soustřeďte se na to, jak se chuť rozpouští na jazyku a jak „působí“, když ji spolknete.

Čerstvý vzduch

Čerstvý svěží vzduch je všelékem téměř na každou nemoc a neduh. Proto dejte si proto záležet na tom, abyste co nejvíce volného času trávila venku, například v lese či na klidných místech. Pokud to ale nelze, zkuste doma pravidelně větrat. Raději intenzivně – to znamená okno otevřít dokořán a nechat pět minut měnit domácí vzduch s venkovním – než pomalu, to byste si totiž vyvětrali všechen teplý vzduch.

Zacvičte si

I krátké cvičení vám pomůže získat ztracenou energii. Můžete dělat klasické leh sedy, kliky, dřepy či se jen tak podle chuti protáhnout či se na pár minut proběhnout. Doporučujeme také několikrát vyskočit či si zatančit. Na „ticho“ se ale taneční kreace provádí špatně. Pusťte si svižnou hudbu, třeba tu, kterou ráda posloucháte. Na oblíbenou melodii se totiž skotačí jedna báseň.

Vodní zázrak

Voda je životně důležitou tekutinou. To se učí už děti v první třídě. Pokud máte pocit, že ztrácíte energii a přemáhá vás spánek, zkuste si omýt obličej studenou vodou. Jednak vás ochladí a jednak i probudí. Kromě toho ji lze také pít nebo se v ní vykoupat. Horká vodní lázeň umí s člověkem divy.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *