Zimní dovolená aneb kam se vydat, když nechcete být na Vánoce doma?

Napsal

Vánoce. Ne pro všechny svátky pohody, klidu a příjemného počasí. Ne každý toto slavnostní období pozitivně prožívá. Pro mnohé jsou to svátky plné stresu, nestíhání a pobíhání po obchodech, plné výdajů a nechtěného přejídání. Proto se nabízí možnost, zda by se těmto nepříznivým vlivům, které vánoční svátky dokáží přinést, vyhnout? Nejste-li přísný zastánce tradic, tak zajisté dalo. Symbolem Vánoc má být klid, proto je nutné si ho dopřát, a to v jakékoliv podobě, která vám sedne. A co takhle zimní dovolená?

Kanárské ostrovy

Tenerife, Lanzarote, Gran Canaria a Fuertaventura – to jsou kouzelné Kanárské ostrovy. Ke konci roku zde panuje příjemná teplota kolem 24 stupňů. Mořská teplota o něco klesá, a to na orientačních 20 stupňů, takže ne pro každého, ale spousta hotelů nabízí vnitřní bazény, pokud trváte na smočení se. Na ostrovech se pořádají vánoční trhy, takže atmosféru zcela neztratíte. Jsou zároveň i skvělou volbou pro aktivní osoby, cyklistika a turistika zde vévodí po celý rok.

Pokud nic jiného, tak vás zcela nepochybně naláká španělská kuchyně. Slavná paella, gazpacho, tapas, empanada, španělské tortilly, ryby, mořské plody, čerstvá zelenina a ovoce a spousta dalších delikates – kdo by odolal?

Egypt

Země vzdálená pouhé čtyři hodiny letem se svými monumentálními resorty a programy all inclusive dokáže návštěvníkům zajistit vše potřebné. Teploty se pohybují v rozmezí 20 až 27 stupňů, moře poté přibližných 24, takže to je jistě i na potápění se u korálů. Resorty nabízejí vše potřebné, od velkolepé kuchyně, přes rozsáhlou dostupnost nápojů na barech, sportovní vyžití, relaxační aktivity či kulturní možnosti. Máte-li chuť zamířit k věhlasným památkám, zajisté se vám příležitost naskytne.

Spojené arabské emiráty

Emiráty, a to hlavně Dubaj, bývají velice oblíbenou a vyhledávanou destinací nejen kvůli nezaměnitelnému luxusu, nýbrž také neustálého tepla, možnosti odpočinku a zábavním programem či architekturou, které dokáží nabídnout. Teploty se udržují na krásných 26 až 28 stupňů, což může vyhovovat těm, kteří se necítí dobře v tropech a vyšších teplotách. Pokud se obáváte občasného deště, není potřeba. V průměru se v prosinci srážky objeví dva až tři dny za celý měsíc.

Moře je stále vyhřáté na přibližných 25 stupňů, vyhledáváte-li tedy destinaci, kde budete mít zaručenou vánoční koupačku, volte Emiráty. Moderní budovy a celková architektura vás zajisté také ochromí. Protáhnete-li si pobyt i přes Silvestra, skvělá party vás nemůže minout.

Zanzibar

O několik hodin vzdálenější destinace od naší republiky, přesto zvládnutelná. Ta pravá exotika, vyhřáté korálově písčité pláže, azurové moře, směs kultur, kde i přes odlišnost se dá nalézt vánoční výzdoba.

Chcete-li zažít něco neotřelého v zemi Masajů, Zanzibar bude vaší představě vévodit. Máte-li rádi mořské plody, plusový bod k Zanzibaru navíc. V místních letoviscích a resortech si v případě zájmu užijete zábavu při animačních programech a tamních originálních show. Obyvatelé jsou přátelští, jistě si je oblíbíte.

Thajsko

Toužíte-li po zcela netradičních Vánocích, asijská země stojí za zvážení. Velmi rušná země s lahodnou kuchyní, malebnými krajinami, památkami a vysoce skromnými obyvateli k poznání. Thajsko dokáže cestovatelům nabídnout též nabídnout malebné pláže s krásnými palmami, u nichž vás bude ovívat příjemný mořský vánek.

Dominikánská republika

Pravá exotika, bílé pláže, úchvatné moře, skvělé místo pro mnoho fotografií k závidění. Navíc pravé karibské drinky – lákadlo veliké. Teploty málokdy klesající pod 28 stupňů vám zaručí řádné prohřátí. Chcete-li občas kouknout jinam než na pláž, místní národní parky pro vás budou jasným cílem. Veselí občané mladistvého ražení se zde s vámi dokážou brzy spřátelit.

Resorty vám dokáží poskytnout nezapomenutelné zážitky, kdy i vánoční slavnostní večeře bude vrcholem celého roku.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *