Melounová dieta – znáte její účinky?

Napsal

Melounová dieta je v horkém létě populárním fenoménem, díky kterému se řada žen a dívek snaží dosáhnout své vysněné postavy bez přebytečných kil, faldíků na břiše nebo pomerančové kůže na zadečku. Ačkoli většina lidí považuje meloun za ovoce, jedná se ve skutečnosti o zeleninu spadající do čeledi tykvovitých, která je obsahově velmi rozmanitá – kromě vitamínu C obsahuje i vitamíny skupiny B, železo, hořčík, vápník, draslík a antioxidanty, které dokážou odbourat škodliviny z vašeho těla.

unspecified

Principem melounové diety je jídelníček založený na jídlech melounového základu – ať už to bude meloun samotný, melounový salát, melounový koktejl či cokoli jiného, základem vždy musí být meloun.

Výborný pomocník pro hubnutí

Jak již bylo řečeno – meloun je pro svůj obsah velmi zajímavý. Kromě výše zmíněných látek je oblíbený pro vysoký obsah vody, díky čemuž vás dokonale zasytí, ale neobsahuje takové množství cukru jako jiné druhy ovoce. Dále obsahuje i sacharidy, které vám dodají energii. Kromě klasického vodního melounu si při melounové dietě můžete pochutnat i na ostatních druzích melounů – galia, kantalup či honeydew.

Jak funguje melounová dieta

Někomu se melounová dieta může zdát drastická a ve skutečnosti na tom možná něco málo pravdy bude. Vzhledem k tomu, že se po celou dobu dodržování diety budete stravovat pouze pokrmy založenými na melounu, může být tato dieta pro někoho vyčerpávající. Pojďme si teď představit výhody a nevýhody melounové diety:

Výhody:

 • nebudete mít hlad, meloun vás zasytí
 • detoxikujete si organismus, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou
 • dodáte vašemu tělu dostatek energie díky sacharidům

Nevýhody:

 • melounu se můžete velmi brzy přejíst
 • jeho skladování není zrovna nejjednodušší
 • dietu nemůžete držet dlouhodobě

Druhy melounů

Vodní meloun známý pro svou sytě zelenou slupku a jasně červenou dužinu známe určitě všichni. Pro melounovou dietu je více než vhodný a navíc skvěle chutná. Kromě vodního melounu si můžete dopřávat i další druhy melounů:

 1. Galia

  Jedná se o menší odrůdu, kterou poznáte podle žlutohnědé kůry a žlutobílé dužiny s peckami soustředěnými uprostřed. Meloun Galia vám svou chutí připomene nektarinku.

 2. Kantalup

  Meloun Kantalup poznáte podle hnědožluté síťové kůry a naoranžovělé dužiny, který je sladký a chutí připomíná mango.

 3. Honeydew

  I meloun honeydew je příjemně sladký a typický pro vyšší množství žlutých jadérek. V obchodě jej rozpoznáte podle zářivě žluté kůry a zelenožluté dužiny.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *