Zázračný zelený jíl a proč jej musíte vyzkoušet

Napsal

Zelený jíl se používá k výrobě pleťových masek i tělových zábalů. Má totiž vlastnosti, díky kterým bude vaše pleť hýčkána, rozmazlována a čištěna. Ale nejenom to. Můžete po něm sáhnout v případě, že se u vás objevila lupénka, modřiny či například popáleniny. Proč musíte vyzkoušet zelený jíl i vy a jaké jsou jeho vlastní výhody?

Co to je zelený jíl a odkud se vzal?

Na začátek bychom si měli popsat zelený jíl trochu zblízka a vysvětlit si, odkud se vlastně vzal a jak vypadá. Původ zeleného jílu se datuje hluboko do historie. V kosmetice se používá již po celá staletí. Zelený jíl je vlastně minerál, který vznikl sedimentací. Jeho geologické stáří se pohybuje v řádu desítek až stovek miliónů let. Své pojmenování zelený získal díky své barvě.

Vnější použití zeleného jílu

Přestože se dá zelený jíl užívat vnitřně i vně, zaměříme se pouze na jeho vnější použití. Zelený jíl můžete používat v případě, že chcete zlepšit kvalitu své pleti a vlasů, ale oblíbený je také v případě, že se u vás vyskytne:

  • lupénka,
  • vyrážka,
  • akné,
  • mastná pokožka,
  • křečové žíly,
  • modřiny,
  • popáleniny,
  • bolesti zad a šíje.

Způsoby aplikace zeleného jílu

Pokud zelený jíl používáte k léčbě modřin, lupénky, vyrážky či jiného kožního problému, musíte dbát na pravidelnost. Zpočátku může dokonce dojít ke zhoršení vašeho stavu, ale to je dáno tím, že jíl začne postižené místo okamžitě pročisťovat, a to velice pečlivě. V případě, že chcete jíl využívat pouze jako doplněk k vaší kosmetické rutině, kupte si pleťovou masku s obsahem jílu a řiďte se pokyny na produktu.

Proč využívat zelený jíl k péči o pleť

Zelený jíl má celou řadu pozitivních vlastností, které při péči o pleť oceníte. Zelený jíl je účinným peelingem, který vaši pleť zbaví odumřelé kůže, mastnoty, nečistot a vyčistí vám také póry. Protože je tento jíl zároveň i velmi šetrným, můžete ho používat i v případě, že máte citlivou pleť. Jedná se totiž o čistě přírodní produkt, který při pravidelném používání dokáže vyrovnat barevný tón pleti.

Francouzský zelený jíl je kosmetickou jedničkou

V kosmetickém průmyslu je velmi oblíbeným francouzský zelený jíl. Jeho název je odvozen od místa jeho nálezu a jeho barvy. Jíl se suší na slunci a při tomto procesu platí přímá úměra. Čím více se sušší a je vystaven přírodním podmínkám, tím účinnější je. Díky tomu, že má francouzský zelený jíl vysoce absorpční a adsorpční vlastnosti, na sebe dokáže navázat škodlivé mikroorganismy a další toxické látky. Navíc je tvořen důležitými stopovými prvky pro lidské tělo, tedy oxidy kovů a minerály.

Jak používat zelený jíl

Kromě toho, že jíl můžete zakoupit již v podobě masky či obkladu, k dostání je také v podobě prášku. Protože ale jíl účinkuje pouze tehdy, je-li mokrý, musíte práškový jíl smíchat s vodou a vytvořit kaši, kterou následně nanesete na požadované místo. V případě, že je jíl používán jako maska, nechává se zpravidla působit 15 až 20 minut. Dá se ovšem použít také do koupele. V takovém případě je doporučeno strávit v koupeli 20 minut.

Při výběru zeleného jílu se zaměřte na kvalitu

Jak si vybrat zelený jíl, který bude ten pravý? Zaměřte se na spolehlivé výrobce, se kterými máte pozitivní zkušenosti a vždy si pečlivě přečtěte složení. Na obalu by mělo být uvedeno, že se jedná o čistě přírodní produkt bez přidaných chemických látek. Jen tak budete mít jistotu, že jste si koupili ten nejkvalitnější zelený jíl.

Rozmazlujte se, hýčkejte a pečujte o sebe s pomocí zeleného jílu. Jakmile jej jednou vyzkoušíte, podlehnete jeho kouzlo a nedáte na něj dopustit. Proč používat celou řadu chemických látek, když je možné svěřit se do péče zcela přírodního produktu?

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *