Výhody a nevýhody internetové seznamky

Napsal

Internetové seznamky jsou fenoménem dnešní doby, který se dostává pod kůži stále většímu počtu lidí napříč všemi věkovými kategoriemi. Ne pro všechny je seznamování se s druhými lidmi tak jednoduché – zatímco někomu nedělá navázání kontaktu s druhým člověkem sebemenší problém a v těchto vodách se cítí více než jistě, jinému se už při pouhé představě čelo orosí studeným potem, srdce několikanásobně zvýší svůj tep a kolena začnou připomínat rozklepané želé. Naštěstí pro všechny stydlivky, nedůvěřivce a strašpytlíky, kteří si nejsou jistí v kramflecích existují internetové seznamky, prostřednictvím kterých se v zákrytu nastaveného profilu mohou seznámit s někým novým i beze strachu.

shutterstock_267544178

Asi jako všechno v dnešní době mají i online seznamky svá pro a proti, tedy své světlé a stinné stránky. Ačkoli se na první pohled může zdát, že seznamování se online má jen samá pozitiva, není tomu skutečně tak. Chcete-li se seznámit ve virtuálním světě, pak byste pro a proti online seznamek měli znát předem…

Výhody a nevýhody, které ukrývají internetové seznamky

Nenechte se zmást! Online seznamky se možná na první pohled tváří, že na nich není jediné špatné nitky, ovšem opak je někdy pravdou – a o této nepříjemné pravdě se na vlastní kůži přesvědčilo již nespočet lidí. Pokud máte problém seznámit se v reálném světě, pak vám ten virtuální skutečně může pomoci najít k sobě vhodného partnera pro život. Na druhou stranu se na internetu můžete i nepěkně napálit. Tak na to pozor!

Výhody online seznamky

Nejdříve si společně shrňme výhody, které s sebou online seznamování přináší:

 • Seznámení přes písmenka

  Největší výhodou internetových seznamek je skutečnost, že s nikým nemusíte mluvit tváří v tvář, což hodně lidem dělá velký problém. Jednoduše se schováte za písmenka, neboť drtivá většina lidí si je mnohem jistější v psaném projevu, nežli v tom mluveném.

 • Velké možnosti výběru

  Další výhodou je možnost vybírat si nejen mezi jednotlivými profily, ale i zaměření seznamek. V současné době na internetu funguje několik desítek seznamek, které mají určité zaměření – například oblíbený sport, město, koníčky, hudba, sexuální orientace a podobně. I tato na první pohled zdárná maličkost vám může hodně usnadnit hledání toho pravého.

 • Odmítnutí tolik nebolí

  Co si budeme nalhávat – nikoho nepotěší, když mu dá druhá strana košem, ale přiznejme si upřímně, že pokud nás někdo odpálkuje prostřednictvím slov, pak to přeci jen zamrzí o něco méně, nežli když se vám dotyčný dívá přímo do tváře.

Nevýhody online seznamky

 • Nejistota pravdivosti profilu

  Za největší nevýhodu internetové seznamky můžeme označit skutečnost, že si nikdy nemůžete být 100% jistí, že se za profilem skrývá ten člověk, za kterého se vydává. Už několikrát se stalo, že si člověk psal s osobou, která se vydávala za někoho jiného, než kým byla ve skutečnosti. V tom je online seznamování hodně zrádné. Bohužel.

 • Anonymita

  Další nevýhodou je možnost anonymity, kdy vám může napsat kdokoli a cokoli. Stává se dnes a denně, že se lidé na seznamkách – a samozřejmě i mimo ně – setkávají s nepříjemnými útoky, které je nějakým způsobem uráží, ztrapňují nebo uvádějí do rozpaků. Za profil na internetu, který tak vůbec nemusí být pravdivý, se bohužel může schovat kdokoli…

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Recommended Posts

nalíčená v posteli
5 NEJLEPŠÍCH erotických pomůcek

25 srpna, 2022

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *