1. Díl – 4 tipy jak být skvělou tchýni své snaše

Tchýně umí být někdy pěkně protivná až nesnesitelná. Tento pojem je starý, jako lidstvo samo. Panuje tvrzení, že slovo tchýně vzniklo spojením dvou slov tchoř a svině. Všichni víme, že vtipů na tchýni existuje nepřeberné množství. Ne vždy musí být však tchýně zlá, pomlouvačná a jedovatá. My si dnes prozradíme 4 tipy, jak být skvělou tchýni stůj, co stůj. Pravdou je, že jsem se do tohoto bádání pustila proto, že i já sama mám syna ve věku, kdy ze mě každým dnem může být (spojení dvou slov) tchýně.

GEipwJ9Px5rNAg6TeEvRcoHGDQv6wJUk3xiJdG9mvAU

Najděte ve všem plusy…

Nyní zapomeňte na to, jak jste o své synáčky pečovaly vy. Je více než jasné, že nikdo jim nebude schopen nikdy dát více lásky než vy. To že jste nikdy neolizovala dudlík, že jste vychovala syna v době, kdy se poctivě žehlilo a vyvařovalo je nyní vedlejší. Prostě nová doba si žádá nové metody. To jak se vaše snacha bude starat o své potomky (vaše vnoučata) je čistě její věc. Nesnažte se jí do toho mudrovat a dělat chytrou. Nikdo o to vážně nestojí. Můžete si to říkat sama pro sebe, ale na své okolí se usmívejte. Čerpejte z toho výhody. Vlastní děti máte vychované a už si teoreticky můžete užívat s vnoučátky jen her, procházek a radovánek. Netoužila jste po tom celou dobu?

Zdržte se poznámek…

Všichni určitě vědí, že nikdo nevaří tak dobře, jako maminka. Kuchařka ošlehaná léty praxe. Nikdy se však nesnažte snachu poučovat, a už vůbec ne zasahovat do jejího kuchyňského prostoru. Možná, že vaše snacha neumí tak perfektní guláš, ale pokud se vás sama nezeptá na radu, své recepty jí nevnucujte. Vzpomeňte si, jak i vy jste před léty musela tvrdě bojovat o své místo v rodině. Když k nim půjdete na návštěvu, nikdy nekontrolujte, jak má uklízeno. Nejste žádná inspekce, ale babička a matka jejího muže.

Nebuďte, jako Kelišová…

Přesto, že se vám některé věci nemusejí na vaší snaše líbit, neřešte jí za jejími zády. Vám by pravděpodobně také nebylo příjemné, kdyby se o vás tajně hovořilo. Ať už jsou to narážky, že jí zůstalo hodně kil navíc po dětech, že je příliš hubená, jak se obléká, že je nepořádná či naopak úchylná na úklid. Máte-li s manželkou vašeho syna nějaký problém, řešte to přímo z očí do očí. Vykládáním to sousedům či synovi stejně nic nezměníte.

Najděte něco, co vás spojuje…

Vaše snacha je o mnoho let mladší než vy, pochází z jiné rodiny a bude mít jiné návyky. To však neznamená, že z vás nemohou být dobré přítelkyně. Vy se naučíte něco od ní, protože důležité je jít s dobou, ona naopak uvítá rady do života starší kamarádky. Mnohem milejší je takovéto spojení, než mít věčně válečnou sekyru zaseknutou ve futrech. Místo rozdílů najděte něco, co vás spojuje. Může to být nějaký sport, četba, háčkování, záliba v módě. O takové tchýni se každé snaše jen zdá. Buďte tedy i vy báječnou tchýni.

Share

Když dojde na to popsat druhé lidi, jde nám to velmi snadno. Ovšem pokud má člověk popsat sám sebe je to složitější. Začnu tedy tím nejzákladnějším. Jmenuji se Gabriela a jsem 72 ročník, takže už něco pamatuji :) Největším žroutem mého času je psaní článků a já jsem za to moc ráda. Pořád je toho spousta, co se člověk může učit. Mimo jiné si snažím vymezit čas pro sport a ruční tvorbu.