Vyzkoušejte gymnastiku ve vodě

Napsal

Vyzkoušejte gymnastiku ve voděZapsat se do kurzu vodní gymnastiky je pro některé z nás dost problematické. Přizpůsobit svůj denní rozvrh tréninku bývá někdy obtížně. Výmluvy jsou v tomto případě zbytečné. Začít s procvičováním svalstva ve vodě můžete i bez registrace na kurz. Někdy postačí i vana s vodou.

Vodní gymnastika

Nastartujte krevní oběh

Nejlepším způsobem jak pořádně rozproudit krev v žilách a zintenzivnit její oběh je chůze. Proto ve vodě vám sahající po pás, kráčejte vpřed nejméně dvanáct kroků tak, aby zvednutá noha dopadala půlkruhu před druhou nohu. Usnadnit pohyb si můžete kroužením rukou.

Protahujte si páteř

V pozici mírně rozkročmo zvedněte pravou ruku nad hlavu a jemně ji ohněte v lokti. Trup přehněte směrem doleva a nadechněte se. Pár sekund v této poloze setrvejte a pak se s pomalým výdechem narovnejte. Cvik opakujte 5x střídavě s pravou a levou rukou.

Procvičte si svaly na nohou

Zaujměte rovný postoj a získejte rovnováhu. Pravou nohu vyšvyhněte nahoru, zachyťte ji rukou a vydržte jak co nejdéle. Pak nohy vystřídejte. Pokud vám dělá problém zachovat si rovnováhu, přesuňte se k okraji bazénu a během cviku se ho přidržujte.

Rozdýchejte se během

Přesuňte se do hlubší vody sahající po prsa. Začněte běžet na místě s postupným zvedáním nohou až do výšky kolen a vydržte to alespoň 5 minut. Při zvedání nohy se zhluboka nadechněte a při jejím spouštění vydechněte. Po pěti minutách se v mírném poklusu uvolněte a cvik po chvilce opět zopakujte.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *