Vyhrajte souboj proti vráskám

Napsal

Mimické vrásky jsou strašákem snad každé ženy, která si s přibývajícím věkem nervózně prohlíží každý centimetr obličeje, jestli se i na ní nepodepsal zub času a nezanechal tak za sebou stopu v podobě záhybů v kůži na čele a v oblasti očí. Ačkoli někdo vrásky považuje za znamínka krásy, která doprovází ženu v nejkrásnějších letech života, většina žen se na ně dívá spíše jako na vetřelce, kterého je třeba se co možná nejrychleji zbavit – nebo alespoň co nejdůkladněji zamaskovat!

shutterstock_257057815

Vyhrát souboj proti vráskám ale není tak jednoduché, jak se možná na první pohled zdá. Nevzhledné linie kolem očí nebo na čele jsou silným protivníkem. My ale známe několik osvědčených tipů, s jejichž pomocí můžete dát vráskám za vyučenou!

Jak vyhrát souboj proti vráskám?

Ačkoli jsme v úvodu dnešního článku nastínili, že jsou vrásky dominantou starších žen, není to tak úplně pravda. Díky stresu a vyčerpání, kterému se denně vystavujeme, se vrásky stále častěji objevují i v obličejích mladých žen. Teď už si ale pojďme říci, jak se pustit do boje s vráskami a především jak je položit na lopatky!

 1. Dostatek tekutin a kvalitní strava umí zázraky

  Věřte tomu nebo ne, klidně si i tuhle radu považujte za 100x ohrané klišé: proti vráskám se dá velmi snadno bojovat tak, že budete dodržovat pitný režim a své tělo tak zazásobíte potřebným množstvím tekutin, které hydratují pokožku zevnitř. Dalším důležitým a účinným faktorem je vaše strava, která by měla obsahovat dostatečné množství ovoce a zeleniny.

 2. Investice do krémů proti vráskám – investice do prevence

  Vrásky se mohou objevit u mladých i starších žen prakticky neohlášeně a nečekaně. Jestliže se jednoho dne nechcete probudit se záhyby okolo očí nebo na čele, pak souboj proti vráskám můžete vyhrát svědomitou prevencí. Ta se skrývá například i v krémech proti vráskám, kterých je v současné době k dostání nepřeberné množství a na své si tak dokáže přijít i ta nejnáročnější z vás.

 3. Spánek na zádech pro pohodlí i proti vráskám

  Věděli jste, že vznik vrásek může výrazně ovlivnit i poloh, ve které spíte? Možná o tom slyšíte poprvé, ale je to tak. Na vrásky si zaděláváte především tehdy, kdy upřednostňujete spánek na břiše nebo na boku. Chcete-li záhybům na kůži předejít, snažte se spát na zádech.

 4. Radikální řešení v podobě botulotoxinu

  Jestliže máte pocit, že souboj proti vráskám nemůžete s pomocí výše zmíněných tipů vyhrát, pak pro vás máme poslední a zároveň i nejradikálnější řešení v podobě botulotoxinu, což je bezbolestný kosmetický zákrok aplikovaný několika vpichy malou jehličkou do postižené oblasti. Procedura trvá jen několik málo minut.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *