Jak si doma jednoduše provést masáž obličeje?

Napsal

Snad každá žena si přeje krásnou pleť bez vrásek, akné a zarudnutí. Jak toho ale docílit? Vedle pečlivého čištění pleti vám dokonalý výsledek přinese i pravidelná masáž obličeje. Čím a jak pleť masírovat?

Neustálý zdravý efekt pleti, žádná vráska a svěžest na první pohled. To je něco, co očekává každá žena, přestože má celý den plný úkolů a aktivního života. Pokud chcete mít v obličeji stále jiskru a užívat si zdravý vzhled, je na čase si koupit pleťové válečky i minerálních kamenů spolu s gua sha. Nevíte, o jakých produktech je řeč? Je na čase to zjistit.

Masáž se naučíte snadno

Na speciální masáž obličeje nemusíte docházet do masérského studia nebo k vaší kosmetičce. Stačí si osvojit pár základních rad a tipů, se kterými efektivní masáž zvládnete i v pohodlí domova. Pokud si na sebe uděláte chvilku času, uvolníte se a pustíte se do masáže obličeje, jistě na sobě brzy uvidíte pozitivní účinky. Kromě toho přinesete vašemu tělu i řadu dalších výhod.

Je důležité, jakou techniku zvolíte

Existují tři základní druhy technik, kterými můžete masáž obličeje provádět. Pokud budete pleť masírovat poklepáváním a hnětení, tato masáž slouží k probuzení všech buněk a zbavíte se tak únavy nejen v obličeji. Jestliže ale potřebuje spíše vhodnou formu relaxu a uklidnění, pak zvolte systém hlazení, zejména technikou s krouživými pohyby se lehce zbavíte stresu, uklidníte tak psychiku a uvolníte tělo celkově.

Jak se zbavit únavy z tváře?

Zavřete na malou chvilku oči a konečky prstů začnete proklepávat části obličeje. Zaměřte se zejména na spánky, tváře a čelo. Pokud budete klepat dostatečně dlouho, zbavíte se únavy a budete se cítit opět svěže a plní energie. A na vaší pleti to bude jasně vidět.

Pokud se potřebujete uvolnit a máte za sebou těžký den, pak jistě cítíte i malý tlak v okolí spánků. Konečky prstů masírujte spánky krouživými pohyby. Poté položte konečky prstů obou rukou na střed čela, přejíždějte jimi směrem do stran a zase zpět. Po chvíli ucítíte krásné uvolnění.

Pohled bez únavy

Chcete mít neustále pohled, který přiláká každého, a vy se tak budete cítit stále krásná? Položte prsty na vnější stranu obočí a mírným tlakem vytáhněte kůži směrem ke spánkům a ven. Poté tlak uvolněte a tento pohyb zopakujte ještě párkrát. Po chvíli uvidíte velký rozdíl ve vašem pohledu.

Pro růžovější a svěžejší celou tvář zvolte masírování tváře a brady. S jemnou masáží krouživými pohyby a lehkým poklepáváním této části pleť krásně prokrvíte a brzy získáte i svěží, narůžovělý tón pleti.

Roll and shine

Tento speciální předmět pro masáž obličeje se těší oblíbenosti zejména v posledních letech. Váleček je vyrobený nejčastěji z růženínu, můžete se ale také setkat s jadeitem nebo jiným minerálním kamenem. K dispozici jsou nejen válečky pro masírování obličeje, ale také gua sha, které slouží k hlazení a prokrvení pleti.

Léčivé ploché kameny gua sha i speciální válečky jsou vytvořené k prokrvení a namasírování pleti. Pomůžete pleti také k vyloučení toxinů z těla. Váleček je většinou vyrobený se dvěma válečky. Zatímco ten širší slouží k masírování těla, tváří a dekoltu, užším válečkem namasírujete okolí očí, nosu a obočí.

Pár tipů k použití

Tyto produkty vám pomohou nejen s detoxikací a zmírnění otoků ve tváři, můžete se s nimi ráno i krásně probudit a vnést do vašeho pohledu ve tváři opět jiskru. Nezapomeňte váleček a gua sha vložit na noc do ledničky, díky tomu při ranní rutině ještě před líčením krásně pleť probudíte. Naopak večer, při relaxaci, můžete kameny mírně nahřát, díky tomu se vaše pleť krásně uvolní a vám se bude skvěle usínat.

Ať už budete praktikovat masáž obličeje konečky prstů nebo se speciálními produkty z minerálních kamenů, efekt se dostaví již po první masáži a vy si tuto rutinu velmi rychle oblíbíte.

Zdroj foto: www.freepik.com

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *