Vitamíny jsou tím nejlepším léčitelem

Napsal

Vitamíny jsou tím nejlepším léčitelemNejlepším způsobem, jak své tělo ochránit proti vnějším vlivům je dopovat ho přírodními vitamíny – zanevřete tedy na chemické tablety, které vám sice na nějakou dobu udělají dobře, ale zapomínat byste neměli na to, že ty nejlepší vitamíny bez chemie jsou v ovoci a zelenině. Pokud se tedy cítíte na umření, naučte se vašemu tělu porozumět, co vám naznačuje. Je totiž možné, že mu něco chybí.

Co vaše tělo vyžaduje

Padání a lámání vlasů a nehtů

Pokud vás trápí tento problém, vaše tělo postrádá dostatek křemíku, zinku měďi a vitamínu A. Ten najdete například v masu, obilných výrobcích, zelenině, jogurtech, mandlích, ořechách a také ho obsahují luštěniny.

Křeče a tiky

Na ty je nejlepší vitamín B, hořčík či vitamín E. Tyto látky najdete například v banánech, jablkách,  sóje, pohance nebo v lískových oříšcích.

Záchvaty hladu a chuť na sladké

V tomto případě tělo vyžaduje jód, draslik či chrom. Najdete jej v celozrnné mouce, obilných klíčcích, mrkvi, květáku, hruškách, sýru, hrášku, ale množství se připisuje i mořským živočichům.

Předčasné šedivění

Zde byste měli věnovat pozornost na dostatek příjmu kobaltu, manganu a vitamínu B5. Tyto tělu prospěšné látky najdete v mandlích, ananasu, čaji, špenátu, arašídách a vnitřnostech.

Únava, zpomalenost, nespavost

Jód, draslík, železo, kyselina listová – toto vaše tělo při takových potížích vyžaduje. K jeho záchraně byste mělikonzumovat houby, banány, ryby, vnitřnosti, listovou zeleninou a brambory.

Hučení a hluk v uších

Zde jsou těmi nejlepšími pomocníky draslík, mangan a cholin, které si obstaráte po konzumaci banánů, arašídů, ananasu, buráků, čaji a játrech.

Nervozita, paranoia, deprese

Stres a nervozita jsou pro člověka jednou z těch nejhorších věcí, které ho můžou potkat. Snad každý se alespoň jednou za den dostane do stresové situace, proto abychom tomuto strašáku předcházeli, je dobré si dopřát vitamín C a hořčík. Najdete je v citrusech, špenátu, zelí, celozrnném pečivu, oříšcích, sóje, semenech a listové zelenině.

Krvácení, špatné hojení ran

Tento problém se sice neprojevuje tak často, ale když se tak stane, je to skutečně nepřijemné. Pokud se chcete krvácení z nosu a špatnému hojení ran vyhnout obloukem, nezapomínejte na dostatek železa, vitamínu C a kyseliny listové. Na tyto vitamíny a prospěšné látky jsou bohaté vejce, droždí, játra, celozrnné pečivo, obilné klíčky, čerstvé ovoce a zelenina.

Bolest hlavy, bušení srdce, závratě

V tomto případě je opět nutné si dopřát hořčík, železo a dostatek draslíku.  Obsahuje jej například sója, semena, lískové ořechy, meruňky, listová zelenina, banán, houby a také játra.

Špatné trávení a zácpa

Vápník, draslík, vitamín A – těmito látky se dosyta nadopujte, pokud vás tyto problémy trápí. Obsahují je mléčné výrobky, ovesné vločky, mléko, brambory, jablka, listová zelenina, mrkev a špenát.

Nezapomínejte!

Předtím, než začnete konzumovat různé tabletky a sirupy, dejte vždy jako první přednost vitamínům a prospěšným látkám v organické stravě – tzn. čerstvém ovoci a zelenině a snažte se co nejméně konzumovat jídlo tepelně upravené, které při zahřívání ztrácí důležité živiny a vaše tělo je pak postrádá. Vždy volte nejdříve zdravější formu výživy, uvidíte, že vaše tělo se začne chovat jinak…

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *