Účinné cviky na zadek a stehna

Napsal

Nemusíte mít zrovna dokonalé míry modelky, aby váš zadeček a stehna byly k nakousnutí. I plnější tvary totiž mohou vypadat dobře, jsou-li krásně zpevněné a tvarované – a s tím vám pomohou účinné cviky na zadek a stehna, díky kterým si s trochu trpělivosti a velkou dávkou vytrvalosti vypracujete přitažlivou dolní partii těla, za kterou se nejedny mužské (a klidně i závistivé ženské) oči na ulici otočí. S blížícím se létem a nepsanou povinností odhalovat díky vysokým teplotám a spalujícím slunečním paprskům holou kůži se stále více z vás začíná zaobírat myšlenkou, jak si zpevnit problematické partie, abyste se za ně v létě nemuseli stydět. Chcete-li vědět jak na to, pak vyzkoušejte naše cviky na zadek a stehna!

unspecified

Cviky na zadek a stehna, aneb likvidujeme problematické partie!

Pro vzhled svého zadečku i stehen se trápí mnoho žen. Ne každé totiž byl do vínku naděleno dokonalé pozadí, pro jehož pevný vzhled by nemusely hnout ani prstem. Jestliže ani vám příroda příliš nepřála (a při rozdávání pevných zadečků jste stáli až na konci fronty), pak jsou naše cviky na zadek a stehna ideální volbou. Zkuste je a uvidíte, určitě se díky nim dostanete do léta do formy!

Cvik první: Výstupy stranou

Postavte se bokem k vyvýšené podložce, na kterou položte jednu nohu, zatímco ta druhá bude stát na zemi. Cvik začíná tak, že přenesete tlak na nohu na vyvýšené podložce. Proveďte výstup a vraťte se zpátky do výchozí pozice. Pohyb opakujte 20x na jednu nohu a 20x na druhou nohu.

Cvik druhý: Široký podřep

Postavte se do širokého postavení, špičky nohou vytočte směrem ven a pomalu sedejte dolů do dřepu. Soustřeďte se na to, aby vaše pánev během cviku byla kolmo k zemi a kolena se pohybovala ve směru vašich špiček a svírají pravý úhel. Cvik opakujte 20x.

Cvik třetí: Pánevní most

Tento cvik se provádí na zemi, kdy se položíte zády na podložku, pokrčíte nohy a pánev zvednete nahoru. Nohy byste měli mít rozkročené na šířku vaší pánve a během cviku je co nejvíce tiskněte k podložce. Před zvednutím pánve zatněte hýžďové svaly a boky vytlačte směrem nahoru. Tam svou polohu stabilizujte, chvilku vydržte a pomalu se vracejte do výchozí pozice. Opakujte 30x.

Cvik čtvrtý: Zanožování v kleče

Klekněte si na podložku a opřete se o předloktí. Před provedením cviku je důležité zpevnit trup, poté začněte zanožovat jednu nohu, přičemž vaše koleno musí svírat ze zadní stranou vašeho stehna  pravý úhel. Opakujte 30x na jednu nohu a 30x na druhou nohu.

Cvik pátý: Výpady

Výpady představují klasiku mezi cviky na zadek a stehna. Základní pozice je taková, že se postavíte rovně a poté vykročíte jednou nohou vpřed, přičemž snížíte těžiště. Dejte si pozor, aby vaše koleno nepřesáhlo špičku vašeho chodidla. Z výpadu se odrazem vraťte do původní pozice a opakujte 20x na jednu nohu a 20x na druhou nohu.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *