Typy na jarní módu 2011 2. díl

Napsal

Pokud jste si pozorně pročetly přecházející díl, dámy, a zjistily jste, že nepatříte k vyznavačům romantického stylu, můžete zvolit oblečení ozvláštněné nejrůznějším cvoky a bodlinami. Zdobí kabáty, bundy, kabelky i šaty. Ženštější modely jsou zdobené flitry, penízky a rozvernými třásněmi. Ty jsou elegantní, něžné a svůdné a objevují se na náušnicích, kabelkách, topech i večerních šatech.

Nebojte se barev

Zatímco zimu ovládla barva velbloudí srsti, jaru bude dominovat bílá barva, která se stala „novou černou“. Nebojte se do světlého tónu obléct celá. Rozehrajte hru střihů, vrstvěte, kombinujte rozdílné materiály. Bílá bude svěžím kontrastem k jinak velmi barevné sezóně.
Nejšťavnatější barvou sezóny bude oranžová v nejrůznějších odstínech. Nic nezkazíte ani jinou zářivou barvou. Třeba svítivě zelenou nebo fosforeskující žlutou. Také růžová patří k barvám letošního jara. Zapomeňte ale na decentní starorůžový odstín.
Letos je módní výrazná růžová a malinová. Právě tato barva byla zvolena jednou americkou společností a autoritou v oblasti barev tohoto roku. Výrazné barvy mají i svůj tlumenější protiklad. Všechny zářivé barvy vypadají skvěle v ostrém kontrastu s hnědou. Zvolit můžete nejrůznější odstíny hnědé – pískovou, měděnou zemitou až rezavou. V kurzu také budou nejrůznější tóny modré. Počínaje pulzující neonovou přes blankytně modrou až po temnou námořnickou modř.

Na jaře je „in“ každý materiál

Typické pro tuto sezónu jsou náročné materiály v nejlepší kvalitě. Okouzlí vás elegantní satén, průzračný šifon a jemná bavlna. Vrství se transparentní látky s neprůhlednými. Klasické materiály jako plátno či bavlna krášlí výšivky a nejrůznější zdobení. Stále žádaná je krajka v nejrůznějším provedení.
Své příznivce mezi návrháři mají vlněné materiály v odlehčeném provedení. Oblíbené jsou pro svou splývavost a jemnost (např. vlněný voile s příměsí hedvábí) a zejména pak v provedení lehkých bouclé a tweedů (opět s příměsí hedvábí či viskózy) pro typické chanelovské kabátky.
Hedvábí přichází v různých jednobarevných variacích či s nejrůznějšími potisky.

Jarní kolekce módy dá ženám prostor, aby všechny své pocity, myšlenky či nálady vyjádřily skrze barvy. Každý pak na dálku pozná, jestli jste se dobře či špatně vyspala nebo jestli jste romantickou nebo temperamentní osobností.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *