Tipy na ošetření pokožky miminek

Napsal

Tipy na ošetření pokožky miminekPokožka miminek je křehká ještě dlouho po narození. Čím lépe o ní budete pečovat na začátku jeho života, tím kvalitnější pokožku bude dítě mít během dalších let. Ovesné vločky a olejíčky pokožku nejen hydratují, ale dodají jí i látky, jež potřebuje. Miminku se tak jako dospělému člověku pravidelně odlupují kousky staré kůže, které jsou plynule nahrazovány novu pokožkou.

Koupel z ovesných vloček

Koupel z ovesných vloček je vynikající způsob, jak změkčit a zvlhčit jemnou dětskou pokožku. Také zmírňuje svědění, které doprovází případný ekzém, plané neštovice nebo poštípání hmyzem.

Postup

Rozemelte najemno dva šálky vloček v čistém mlýnku na kávu nebo v mixeru a rozdrcené vločky dobře promíchejte se čtyřmi šálky studené vody.
Přidejte roztok do teplé lázně – voda bude mít mírně mléčný vzhled a na dotek bude slizká. Pokud vločky klesnou na dno vaničky, znamená to, že drť není dost jemná.
Během koupání dávejte pozor, aby se voda nedostala dítěti do očí, protože by je vločky mohly podráždit. Dítě držte a zvedejte velice opatrně, po této koupeli je pokožka velmi kluzká.

Dětský masážní olejíček

Namažete-li tělíčko po každém koupání olejem nebo jiným zvláčňujícím přípravkem, bude jeho pokožka měkká a hydratovaná. Použití olejíčku také usnadňuje masáž, kůže se nevytahuje. Než nanesete olej, musí být tělíčko a všechny záhyby dokonale suché, aby se nevytvářela živná půda pro vznik kvasinkové infekce. Pro kojence od tří měsíců a výše je vhodný olej z římského heřmánku nebo levandule. U předčasně narozených dětí začněte s masáží až tři měsíce po očekávaném porodu.

Potřeby

100 ml slunečnicového oleje
5 kapek aromatického levandulového oleje
5 kapek aromatického oleje z římského heřmánku

Postup

Nalijte slunečnicový olej do tmavé skleněné lahvičky a potom přidejte aromatické oleje. Dobře protřepte. Použijete-li ho k masáži, nalijte si trochu oleje na ruce a třete dlaně o sebe, teprve potom ho rozetřete dítěti po tělíčku. Když začíná kůže drhnout, přidejte víc oleje.

Share

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *