Strach z létání a jak se ho zbavit

Napsal

Strach z létání zažívá vysoké procento lidí, mezi které možná patříte i vy. Zatímco pro někoho letecká doprava nepředstavuje nic děsivého a pobyt na palubě letadla si užívá stejně jako úžasný výhled, který se mu naskýtá z okénka, pro jiného je samotná představa letu letadlem natolik stresující, že rázem způsobí nevolnost, rozklepání kolenou či čelo orosené potem.

Jestliže chcete vyrazit do zahraničí a jako cíl jste si vybrali nějakou zajímavou exotickou destinaci, pak určitě přemýšlíte nad tím, jak překonat strach z létání a výrazně si tak způsob dopravy ulehčit. Ne všude se totiž dostanete po pozemních komunikacích a let letadlem je mnohdy jedinou možností. Pokud máte s létání strach, je dnešní článek určený právě vám. Nenechte si ho ujít!

Máte strach z létání? Víme, jak se ho zbavit!

Co se týče létání, dělí se lidé na tři skupinky. První jej milují, pobyt na palubě si užívají, milují servis, který jim poskytují letušky či stevardi a celkově jim doprava letadlem připadá na úrovni. Pak jsou tu ti, kterým létání nevadí, ale při nástupu na palubu mají podivné pocity. Na závěr je tu skupinka lidí, kteří z létání mají doslova fobii – a právě těm se budeme prostřednictvím dnešního článku snažit pomoci jejich strach z létání překonat!

  • Kdyby bylo létání nebezpečné, letušky by nelétaly

    Na každé palubě letadla je několik letušek nebo stevardů, pro které je pobyt ve vzduchu naprosto přirozený a většina z nich jej dokonce zbožňují. Je to pro ně práce jako kterákoli jiná a pravdou je, že kdyby bylo létání kdovíjak nebezpečné, s největší pravděpodobností by do letadla nenastoupili vůbec, natož aby létali několikrát do měsíce.

  • Turbulence jsou normální, není třeba se jich bát

    Jedním z největších strašáků jsou turbulence, které dokážou v člověku ještě více prohloubit jeho nepříjemné pocity a podnítit strach. Skutečnost se má tak, že jsou turbulence úplně normální a k létání patří. Ačkoli je pravda, že se nejedná o nic příjemného a cestující je popisují jako hodně nepříjemné, nejsou žádné podložené důkazy o tom, že by právě turbulence zavinily nehodu letadla.

  • Zažádejte o pomoc, když to budete potřebovat

    Pokud překonáte strach a nastoupíte do letadla, není vyloučeno, že se vás obavy nezmocní během letu, kde vysoko nad zemí nebudete mít žádnou možnost k úniku. Co dělat v takové chvíli? Pokud vás přepadne panika, udělá se vám špatně nebo jen zkrátka budete potřebovat uklidnit, zažádejte o pomoc proškolený personál. Letušky a stevardi jsou vyučeni tomu, aby vám v takových chvílích dokázali pomoci a poskytli vítanou podporu.

Share

Jsem moc ráda, že se mohu podílet na tvorbě tohoto webu. Je mi potěšením připravovat pro Vás články z nejrůznějších oblastí, pro něž čerpám informace ze svých vlastních zkušeností. Nejraději mám články na téma vztahů, módy, krásy a bytového designu. Psaní článků je mou vášní a třetím rokem i největším koníčkem. Jsem ráda, že se o to můžu s Vámi podělit :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *